Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas 2017.gada budžeta prioritātes – izglītība, skolu un ielu remonti, Mežaparka Lielā estrāde(18)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pedagogiem Rīgas 2017.gada budžeta prioritāt...

2016. gada 22. decembris

Rīgas dome arī 2017. gadā saglabās nemainīgas  iepriekšējo gadu budžeta prioritātes, -  kā sociālā palīdzība,  atbalsts ģimenēm, izglītība un drošība.  Arī nākamgad  plānots ievērojamus līdzekļus novirzīt ielu un  izglītības iestāžu remontiem. Papildus tam, iezīmēti arī tādi  nozīmīgi projekti, kā darbs pie Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas un gatavošanās valsts simtgades pasākumiem.

Lielākais ielu remontdarbu apjoms nākamgad tiek plānots Brīvības ielā, posmā no Lāčplēša ielas līdz Gaisa tiltam, Kr.Valdemāra ielā, Elizabetes ielā, Stabu ielā, Dzirnavu ielā, posmā  no Gogoļa ielas līdz Tērbatas ielai, Merķeļa ielā u.c., šiem mērķiem novirzot 11,6 milj. eiro.  Iekškvartālu piebraucamo ceļu remontam plānots piešķirt 4 milj. eiro.  Tie notiks Āgenskalnā, Imantā, Dzirciemā, Bolderājā, Zasulaukā, Šampēterī, Purvciemā, Juglā, Ķengaragā, Pļavniekos, Dārzciemā, Vecmīlgrāvī, Sarkandaugavā, Čiekurkalnā.  

Savukārt 0,5 milj. eiro plānots piešķirt aktīvās atpūtas un rotaļlaukumu izveidei Rīgas apkaimēs – Mežciemā, Bolderājā, Ziepniekkalnā, Āgenskalnā, Imantā, Ķengaragā uc. apkaimēs.

Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijā nākamgad plānots ieguldīt investīcijas 7,3 milj.eiro, trīs sociālo māju celtniecībai Mežrozīšu ielā un Stūrmaņu ielā – 2 milj. eiro, Nacionālā zooloģiskā dārza Āfrikas savannas kompleksa celtniecībai 1,12 milj. eiro.   

Ievērojami līdzekļi no investīciju programmas kā ik gadu tiek novirzīti izglītības iestāžu remontdarbiem – 26 milj. eiro. Lielākie projekti – Rīgas 64.vidusskolas sākumskola, sporta kompleksa izveide pie Rīgas Centra humanitārās vidusskolas, kā arī renovācijas darbi daudzās Rīgas izglītības iestādēs.

Saeimā apstiprinātais valsts budžets 2017.gadam paredz, ka  minimālā alga 2017.gadā būs 380 eiro  mēnesī. Lai to nodrošinātu, pilsētas budžetā  paredzēts  papildus finansējums 0,6 milj.eiro.  

Izglītības nozari 2016.gadā būtiski ietekmēja Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātā un ieviestā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešana.  Lielai daļai Rīgas vispārizglītojošo skolu pedagogiem samazinājās atalgojums, bet jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ietekme uz pašvaldības budžeta izdevumiem 2017.gadā būs  9,8 miljoni eiro, no tiem 4 miljoni eiro pagarinātās dienas grupu darbības nodrošināšanai. Bez pašvaldības papildus finansējuma skolām pedagogu skaits, kuru darba samaksa samazinātos,  būtu vēl lielāks.  

Pēc pašvaldības iniciatīvas skolās tiek nodrošinātas 724 atbalsta personāla (bibliotekārs, logopēds, sociālais pedagogs, speciālais pedagogs, psihologs u.c.)  likmes skolās, kuras saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas modeli skolās nav plānotas no valsts budžeta, kā arī 351 interešu izglītības likmes. 

Pašvaldības iniciatīva palielināt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojumu likmi no 680 eiro līdz 730 eiro prasa papildus finansējumu 1,6 milj. eiro apmērā. Skolotāju palīgiem (auklītēm) pirmsskolas izglītības iestādēs  atalgojums pieaugs no 400 līdz 454 eiro mēnesī.

Ar 2016. gada 1. septembri tika uzsākta pašvaldības iniciatīva nodrošināt brīvpusdienas visiem skolēniem līdz 9.klasei un no 2017. gada 1.janvāra plānots paplašināt iniciatīvu ar Kultūras ministrijas pakļautības skolām. Bezmaksas ēdināšana trūcīgu, maznodrošinātu un daudzbērnu ģimeņu bērniem tiks nodrošināta arī bērnudārzos.

Rīgas vispārējo skolu pedagogi nākamgad saņems pašvaldības apmaksātas veselības polises. Lai veiktu attiecīgo iepirkumu, pašvaldība šim mērķim novirzīs 1,1 miljonu eiro.  

Papildu finansējums paredzēts 2011. gadā uzsāktajai sadarbībai ar privāto sektoru un 2017.gadā šim mērķim no pašvaldības budžeta paredzēts jau 13,4 miljoni eiro, jo programmā iesaistīto bērnu skaits pastāvīgi palielinās, sasniedzot jau 5500, kā arī darbojas auklīšu atbalsta programma.

Rīgas pilsētas iemaksu apjoms Pašvaldību finanšu izlīdzinājuma fondā 2017.gadā būs 91,8 milj. eiro, kas ir par 4,9 milj. eiro vairāk kā 2016.gadā.

Rīgas pašvaldības 2017. gada pamatbudžets tiek plānots ar ieņēmumiem 865,7  miljonu eiro apmērā un izdevumiem 894,7 miljonu eiro apmērā, deficīts tiek plānots 3,3% no budžeta ieņēmumiem. Līdzekļu uzkrājums 2016. gada decembrī ir 108 milj. eiro.

Starptautisko kredītreitingu aģentūru novērtējumi Rīgas finanšu situāciju  raksturo kā stabilu.

Kredītreitingu aģentūra „Standard & Poor’s” 2016.gada 28.oktobrī apstiprināja Rīgas pilsētas reitingu ilgtermiņa un īstermiņa saistībām BBB+/A-2 līmenī, nosakot stabilu reitinga nākotnes prognozi. Kredītreitingu aģentūra „Standard & Poor’s” pozitīvi vērtē Rīgas pilsētas finanšu stabilitāti un pašvaldības budžeta 3 gadu plānošanu.  

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

skolotāja 22/12/2016 11:46
 

Ja Rīgas dome plāno nākamgad palielināt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojumu likmi no 680 eiro līdz 730 eiro , vai arī Rīgas skolotāji nākamgad var cerēt uz minimālās pedagoga algas palielinājumu par 50 eiro?
Tikai nevajag apgalvot, ka Rīgā nav skolas, kur skolotājas saņem minimālo atalgojuma likmi 680 eiro!

2 bērnu tētis 22/12/2016 13:45
 

Varbūt Rīgas dome varētu samaksāt skolu direktoriem 500 EUR par katru gados jauno skolotāju (līdz 28 gadiem, piemēram), ko skolas direktors pieņem darbā uz pilnu slodzi skolotājas-pensionāres vietā? Sadalot maksājumu uz 10 mēnešiem - katru mēnesi 50 EUR par katru jauno skolotāju (uzreiz nedrīkst, citādi septembra vidū varēs atlaist).
Skolā, kurā mācās abi mani bērni, direktore varētu uzreiz iegādāties jaunu auto, bet bērniem būtu jauni aizrautīgi skolotāji!
Nesaprotu, kā sporta stundās var strādāt skolotājs, kurš cienījamā vecuma dēl neko nevar praktiski parādīt - var tikai svilpt un tēlot praporšķiku no CCCP armijas filmām!
Internetā šodien izlasīju, ka Ausrālijā Universitātē profesoram ir 102 gadi. Vai Rīgas dome arī grib, lai skolās skolotāji tusē (par strādāšanu to nedrīkst saukt, jo tad nebūtu jāmeklē privātskolotāji!) līdz 100 gadiem?

Gaisma 22/12/2016 15:35
 

Lasu un kaut kā neticu šim:
"Rīgas vispārējo skolu pedagogi nākamgad saņems pašvaldības apmaksātas veselības polises. Lai veiktu attiecīgo iepirkumu, pašvaldība šim mērķim novirzīs 1,1 miljonu eiro."
Tiešām 2.janvāra rītā saņemsim polises? Tad drīkstu pierakstīties pie ārsta un uz izmeklējumiem? Kuras kompānijas un kāda līmeņa būs šis polises? Rogas domes darbiniekiem ir Platīna polises, ja kas.

skolotājai 22/12/2016 19:49
 

<Tikai nevajag apgalvot, ka Rīgā nav skolas, kur skolotājas saņem minimālo atalgojuma likmi 680 eiro!>
Ir! Nevis atsevišķas skolas, bet visu skolu interešu izglītības pedagogi! Tas neprasās pēc Satversmes tiesas? Vienas skolas sienās atalgojums atšķiras par 200-500 eiro par likmi! Turklāt interešu izglītībā nemaksā par gatavošanos un papilddarbiem.

A.M. 23/12/2016 09:52
 

Kāda būs 12 Rīgas speciālo skolu nākotne, kas 2017./2018.m.g. gaida speciālo skolu audzēkņus, viņu vecākus, skolas darbiniekus un skolotājus?
Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis decembra vidū intervijā Latvijas Radio apstiprināja informāciju, ka IZM 2017.gada pavasarī plāno uzsākt visu speciālo skolu pārbaudi, lai pēc gada tās no pašvaldības (mūsu gadījumā Rīgas domes) pārvaldības pārietu valsts pārvaldībā. Ministrs nenoliedza, ka ievērojami tiks samazināts speciālo skolu skaits.
Kad Ziemassvētku eglītē vecāki skolas direktorei jautāja par iespējamo skolas reorganizāciju vai slēgšanu, direktore izvairīgi raustīja plecus, skolotājām tas bija liels pārsteigums.
Speciālās skolās strādā ne vien skolotāji, bet arī daudzi tehniskie darbinieki un atbalsta personāls. Kas notiks ar viņiem, ja skolas tiks slēgtas? Daudzi skolās strādā ilgstoši, ir pirmspensijas vecumā, kad darbu citā vietā atrast praktiski neiespējami.
Septembrī, pieņemot jauno algu modeli, vairāku speciālo skolu skolotājiem pēc arodbiedrības publicētās informācijas algas samazinātas vairāk kā par 200 EUR par likmi, speciālajās skolas nav 13,5% "motivācijas" piemaksas, kas ir vispārizglītojošajās skolās. Bet skolotāji turpina strādāt, domājot par bērniem. varbūt Rīgas dome var šoreiz padomāt arī par speciālo skolu skolotājiem un darbiniekiem?!

@2 bērnu tētim par skolotājiem-pensionāriem 23/12/2016 11:33
 

Ja skolotājiem nākamgad būs veselības apdrošināšanas polises, tad nekāda prēmija skolu direktoriem nelīdzēs, lai skolotāji-pensionāri ietu pelnītā atpūtā un atbrīvotu darba vietas Rīgas skolās jaunajiem!

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit