Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas 71. vidusskola realizēja brīvprātīgo darba projektu „Iepazīstam pasauli”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Skolas Rīgas 71. vidusskola realizēja br...

2017. gada 16. janvāris

No 2016. gada 25. augusta līdz 30. decembrim Rīgas 71. vidusskola  piedalījās brīvprātīgo darba projektā  Iepazīstam pasauli”. Sakarā ar pasaules digitalizāciju, bērni arvien mazāk pēta apkārtējo pasauli un arvien vairāk dzīvo telefonos un datoros. Pat braucot autobusā, visiem interesē elektronisko ierīču ekrāni, nevis skats ārā pa logu.

Protams, visi bērni apgūst dabaszinības kā mācību priekšmetu, bet dažreiz skolēniem trūkst motivācijas, tāpēc stundās nerodas interese par šo priekšmetu. Arī skolotāji pieturas pie mācību programmas, tāpēc ir grūti kādu no tēmām izpētīt padziļināti.

Lai risinātu šo problēmu, iecerējām un īstenojām brīvprātīgā darba projektu, kurā  gribējām radīt bērnos interesi par dabaszinībām, ļaut viņiem labāk iepazīt pasauli, kā arī  veicināt sākumskolas audzēkņu  un skolēnu ar īpašām vajadzībām saliedētību.

Tāpēc tika organizētas nodarbības, kuras vadīja brīvprātīgā - pensionēta dabaszinību skolotāja Valentīna Lavreņenoka, kas sagatavoja un vadīja nodarbības par dažādām dabaszinību nozarēm, galveno uzmanību pievēršot bioloģijai, ģeogrāfijai un astronomijai. Katras nodarbības beigās skolēni minēja tēmas, kas viņus interesētu un kopā ar brīvprātīgo vienojās par ko runās nākamreiz.

Nodarbībās skolēni darbojās ar globusu, kartēm, mikroskopu, izmantojot dažādus modeļus, pētīja cilvēka ķermeni un iepazinās ar Saules sistēmas uzbūvi.

Savukārt Latvijas Dabas muzejā  skolēni piedalījās nodarbībā Ceļojums pa kontinentiem ”, kur klausoties, skatoties un spēlējoties mēģināja atbildēt uz jautājumiem -  Kā kustas planēta Zeme? Kāpēc dažās zemeslodes vietās ir ļoti karsts, bet citur savukārt – ļoti auksts? Kādi augi un dzīvnieki ir dažādās zemeslodes vietās, kādi cilvēki tur dzīvo? Zemes un Saules kustīgā modeļa – telūrija demonstrējums palīdzēja labāk saprast, kāpēc uz mūsu planētas ir tik atšķirīgi dabas apstākļi.

19. decembrī notika noslēguma pasākums - viktorīna, kurā sacentās visu četru grupu skolēni. Atraktīvā gaisotnē skolēni sacentās, atbildot uz dažādiem ar dabaszinībām saistītiem jautājumiem – par kontinentiem, valstīm, dzīvniekiem, augiem, Saules sistēmu u.c. Pēdējā konkursā - degustācijā grupām bija jānogaršo un jāatpazīst dažādas augu tējas.

Izvērtējot anketas, kuras projekta noslēgumā aizpildīja visi tajā iesaistītie, secinājām, ka interese ir radusies. Daudzi skolēni rakstīja, ka uzzinājuši daudz ko jaunu. Intereses rašanos veicināja vairāki faktori – darbs norisinājās nelielās grupās, jauni un interesanti mācību līdzekļi palīdzēja šīs nodarbības novadīt aizraujošā gaisotnē, kā spēli, nodarbību vadīja cilvēks, ar ko viņi nesastopas stundās, tāpēc atmosfēra bija brīva un neformāla. Tēmas, kas patika visvairāk - kosmoss, šūnu uzbūve, cilvēka anatomija, darbs ar mikroskopu un globusu. Ļoti patika arī nodarbība Latvijas Dabas muzejā – daudzi rakstīja, ka vēlētos turp aiziet vēlreiz, lai piedalītos gan citās nodarbībās, gan arī apskatītu muzeja ekspozīciju. Lielākajā daļā anketu bija teikums – gribam vēl šādus projektus. Arī sastopot skolēnus, viņi jautā, vai projekts turpināsies. Daudzi izteica vēlēšanos piedalīties nodarbībās par ķīmiju.

Nostiprinājās arī Izglītības un rehabilitācijas centra izglītojamo sadarbība ar sākumskolas skolēniem, kas  visbiežāk notiek  tieši ar dažādu ārpusstundu aktivitāšu palīdzību. Viens no šādiem aktivitāšu veidiem ir kopīga darbošanās dažādos projektos. Kā liecina mūsu pieredze, tas ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā labāk iepazīt vienam otru un pārvarēt dažādus aizspriedumus un stereotipus. Arī šoreiz bērni labprāt kopīgi darbojās, un projekts bija lieliska iespēja satuvināties, pieņemt atšķirīgo.

Mūsu brīvprātīgā V. Lavreņenoka bija priecīga par iespēju strādāt ar bērniem, kas izrāda patiesu interesi, un par iespēju realizēt dažādas idejas. Skolotāja pauda gatavību arī turpmāk piedalīties dažādos projektos un ar dabaszinībām saistītās aktivitātēs.

 

Projekts tika finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit