Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Aizvadīts ievadseminārs pilotskolām, kas piedalīsies mācību satura aprobācijā(12)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pedagogiem Aizvadīts ievadseminārs pilotskol...

2017. gada 2. marts

Šī gada 1. martā NVO namā Rīgā notika Valsts izglītības satura centra realizētā projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" un biedrības PULSE HUB kopīgi rīkotais ievadseminārs 100 pilotskolu vadītājiem, kuru iestādes piedalās projekta ietvaros izstrādātās mācību satura un mācīšanas pieejas aprobācijā, kā arī attiecīgo pilsētu un novadu pašvaldību pārstāvji.

Seminārs pulcināja teju 200 dalībniekus, un šī bija pirmā reize, kad pilotskolas sanāca vienkopus. Vienlaikus šis seminārs bija pirmais praktiskais solis tikko uzsāktajā divus gadus garajā posmā, kad skolās tiks rosināts meklēt jaunu pieeju un dažādot metodes, lai skolēniem palīdzētu efektīvāk apgūt attiecīgās prasmes. Līdzās informācijai par aprobācijas norisi un mācīšanas pieejas izmaiņām, dalībniekiem bija iespēja, piedaloties darbnīcās, praksē redzēt un piedzīvot t.s. caurviju pielietošanu darbībā jeb to integrāciju mācību procesā.

Ievadseminārs ir sākums aktīvam aprobācijas procesam, kurā līdz pat 2019. gada 30. maijam notiks intensīvas mācības un sadarbība ar pilotskolām. Šajā laikā pilotskolu komandas piedalīsies mācībās gan klātienē, gan attālināti; regulāri tiksies savstarpēji skolā, lai kopīgi plānotu un īstenotu mācību darbu attiecīgās klašu grupas skolēniem, izmēģinot jaunas sadarbības, mācību darba organizācijas, skolēnu snieguma vērtēšanas formas; saņems individualizētu atbalstu no projekta komandas; sniegs atgriezenisko saiti projekta komandai un autoriem par mācību satura dokumentiem, metodiskajiem un mācību līdzekļiem, profesionālās pilnveides programmu kvalitāti; dalīsies pieredzē savā skolā un citur ar izaicinājumiem un labās prakses piemēriem.

 

Papildu informācija
Signe Ernštreite
Projekts “Kompetenču pieeja mācību saturā”
signe.ernstreite@831.visc.gov.lv

Seminārs tapis sadarbībā ar biedrību PULSE HUB

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

vienkārši un skaidri 02/03/2017 18:54
 

Izglītības sistēmā ir ne viens vien piemērs, ka šādi – bez analīzes un kritikas – Latvijā nevar automātiski īstenot kādas citas valsts modeli. Viens no izcilākajiem piemēriem bija Dānijas prakse – nelikt bērniem atzīmes. Mēs to automātiski pārņēmām, neskatoties uz to, ka paši dāņi tobrīd jau bija sapratuši, ka tas nestrādā un neveicina attīstību, jo atklājās, ka 30% skolēnu, kas izgājuši šo modeli, neprot lasīt.
Tagad par dāņiem jau esam aizmirsuši un slavējam Igaunijas un Somijas izglītības sistēmas.
Jākt ar to, ka visiem Izglītības un zinātnes ministrijā strādājošajiem satura veidotājiem ik pēc pieciem gadiem vismaz viens gads būtu jānostrādā praktiskā vidē.

Guntis 02/03/2017 19:24
 

Ļoti viegli no augšas ir pateikt, ka būs kaut kādas pārmaiņas un ka mēs jau tagad varam to darīt, bet realitātē skolotājam ir jāizņem tā programma, kas tur ir, tik stundas, cik viņiem ir; lai sagatavotos stundai, arī tai ierastajai stundai, izlabotu pārbaudes darbus tai stundai, vadītu zinātnisko darbu kādu tajā tēmā... Stundu izteiksmē pārvēršot laiku, ko skolotājs patērē, viņam nevar samaksāt…

ex-skolotāja, vairs nedzīvoju Latvijā 02/03/2017 19:35
 

Neticu, neticu un vēlreiz neticu!!!
18 darba gadi skolā - cik ir solīts, cik ir izdarīts?
Pati tiku nepārtraukti gatavojusi mācību metodiskos materiālus, lai skolēniem stundas būtu jēgpilnas, bet no augšas esmu saņēmusi "gudrus metodiskos materiālus - norādījumus".
Kur ir palika solītie komplekti skolēniem ar speciālām vajadzībām iekļaujošā izglītībā visos mācību priekšmetos no 1.-9.klasei? Tagad sola uzrakstīt!???
Piecos gados izdarīs to, kas netika izdarīts desmit-piecpadsmit!
neticu, neticu, neticu!!!

skolotāja 03/03/2017 11:30
 

Vai tiešām sāks maksāt par gatavošanos stundām???
Mūsu direktore paskaidroja - skolai nav naudas, visiem minimālā algu likme! (cik maksā direktorei un koristēm-vietniecēm, nezinu. Nezinu arī, kādas ir vietniecēm piemaksas par direktores tēla spodrināšanu un slavināšanu!)
Vai tas ir normāli, ja skolotājai ir 24 mācību stundas, 1 stunda konsultācijas, 1 stunda nedēļa, lai sagatavotos stundām - kopā nepilna slodze! Un nekādas "motivācijas" vai citveida piemaksas. Ak, nē, bija uz Ziemassvētkiem no Rīgas Domes un tad vēl uz skolotāju dienu "zīmuļu nauda"!
Šadurskis televīzijā var solīt, ka katrai skolai ir 13,5% no skolas budžeta skolotāju "motivēšanai" par labu un kavlitatīvu darbu, bet tā nav!
Projektējam, projektējam, bet "čiks"skolotājiem un prēmijas projektētājiem vien iznāk.
Beigsies Eiropas nauda projektam, būsim gatavi jauniem projektiem...
Ja man projekta ietvaros piedāvātu pārprofilēties, lai varētu strādāt cienīgu darbu ( vecumā pēc 45 piedāvā tikai MAXIMA kasiera vietu), ietu projām no skolas!

Wi-Fi 03/03/2017 14:57
 

Pēc nepilniem 6 mēnešiem sākas jaunais mācību gads.
Pēc 3 mēnešiem - pašvaldību vēlēšanas.
Un tad vēl 8 nedēļu atvaļinājums skolotājiem.

Vai ar šo projektu nenotiks tas pats, kas ar vērienīgo miljoniem vērto "SKOLA.LV"?
Miljoni iztērēti, Eiropas nauda beigusies, atkal esam pie apgāztas un saplēstas siles. Tikai daži "projektu vadītāji", kurus nevarot saukt pie atbildības par izsaimniekoto naudu, dzīvo cepuri kuldami.
Kur garantija, ka tie paši "SKOLA.LV" projektu vadītāji tagad nemēģina mums piedāvāt kārtējo kabatas projektu?

Meklēju internetā projekta mājas lapu - tādas nav!
Meklēju tos, kuri 6 mēnešu laikā iemācīs skolotājiem strādāt pa jaunam - arī tādu nav!
VISC lapā tikai prezentācija un skolu saraksts.

Mūsu skola ir pilotskolu sarakstā - neviens neko nezina paskaidrot, tikai direktore kā papagailis atkārto to pašu, ko pirms 4 mēnešiem.

Gaidīsim Leiputriju!

reāliste 03/03/2017 16:12
 

Pareizi uzrakstīta atskaite "mrgevičveidīgajām" ir 5x svarīgāka par to , kas notiek stundā! Pievienojos iepriekšējam komentāram - dažiem būs Leiputrija .... (tikai tie nebūs bērni un skolotājas)

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit