Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Noslēgusies Baltijas valstu konference "Ar pacietību un lēnām jeb kvalitatīva izglītība katram pēc viņa spējām un vajadzībām" (3)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pedagogiem Noslēgusies Baltijas valstu konfe...

2017. gada 16. marts

Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs 2017. gada 14. martā rīkoja triju Baltijas valstu konferenci ,,Ar pacietību un lēnām jeb kvalitatīva izglītība katram pēc viņa spējām un vajadzībām”.

Konferences mērķis bija pilnveidot pedagogu kompetences, lai nodrošinātu motivētu mācību un audzināšanas procesu atvērtā, jaunām idejām virzītā pieredzes nodošanā.

Ar UNESCO iekļaujošās izglītības konceptu – saredzēt katru bērnu, iepazīstināja Baiba Moļņika, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre. Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas nodaļas asociētā profesore Baiba Kaļķe atklāja tipiska skolotāja tēlu (dzimums, vecums, apģērbs, rotaslietas, aksesuāri...) 21.gadsimta skolā Latvijā skolēnu un pedagogu skatījumā. Par to kā skolotājam mācīt un mācīties  - gribēt, varēt un darīt, uzstājās Aija Tūna, Latvijas Valsts simtgades biroja Izglītības un jauniešu projekta vadītāja. Iespējamās atbildes uz jautājumiem - Kas mums jāzina par mūsdienu bērniem un jauniešiem? Millenium paaudzes izaicinājumi skolai un ģimenei, sniedza Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas nodaļas vadītāja, profesore Zanda Rubene.

Par iekļaujošās izglītības organizāciju bērniem ar speciālajām vajadzībām Igaunijā iepazīstināja Tallinas Ristiku pamatskolas attīstības centra speciālās izglītības koordinatore, RuudaLind, bet par pieredzi Lietuvā stāstīja Kretingas rajona Vydmantai ģimnāzijas direktores vietniece Rasa Stonkuviene.

Konferences turpinājumā dalībnieki darbu turpināja piecās domnīcās:

  • Iemāci man mācīties jeb metakognitīvo iemaņu attīstīšana.       To vadīja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas nodaļas docente Rasma Vīgante.

  • Skolotāja – M & M (skolotāja mācīšana un mācīšanās). Vadīja Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra projektu koordinators, Iespējamās misijas absolvents Miks Dzenis.

  • Vides pieejamības risinājumi iekļaujošās pedagoģijas īstenošanai izglītības iestādē. Vadīja Ampetronic (Anglija) sertificēts dzirdes cilpu instalators, specializējies tehnisko palīglīdzekļu uzstādīšanā un pielāgošanā Latvijas lietotājiem, jaunu IKT iekārtu radīšanā Vilis Eisaks un sertificēts Phonak dzirdes aparātu akustiķis/tehniķis Kaspars Lapsa, kas veic tehnisko palīglīdzekļu pielāgošanu gan bērniem, gan pieaugušajiem, atbilstoši individuālajā prasībām un skaņu videi.

  • Smadzenes vingro. Vadīja Rīgas Vada Avotiņa pamatskolas – attīstības centra metodiķe, mag. paed. Jolanta Āboltiņa.

  • Drāmas un spēļu metodes pedagoģijas darbā. Vadīja Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra sociālais pedagogs Signe Zeidaka.

Konferencē piedalījās 110 dalībnieki – pedagogi un vecāki no Rīgas speciālajām izglītības iestādēm un Rīgas vispārizglītojošajām skolām, kurās realizē speciālo izglītības programmu izglītojamiema ar mācīšanās traucējumiem. Rīgas plānošanas reģiona izglītības iestādes pārstāvēja pedagogi no Ikšķiles, Jelgavas, Limbažiem, Olaines, Ropažiem, Suntažiem, Stopiņiem un Zaķumuižas. Vēl piedalījās arī pedagogi no Skaistkalnes vidusskolas.

Nobeigumā novērtējot konferences efektivitāti, dalībnieki anketās rakstīja:

- Jauns pasākums, kuru vēlams veidot par tradīciju, jo šādi pasākumi ir lietderīgi un nepieciešami.

- Ļoti pilna darba diena, guvu jaunas atziņas.

- Igaunijas pieredze varētu būt piemērota arī Latvijai.

- Turpināt starpvalstu pieredzes apmaiņu, paplašinot auditoriju ar citām Eiropas valstīm.

- Varētu šo tēmu izvērst vairākās dienās.

- Labprāt piedalīšos citos organizētajos pasākumos.

- Nākamgad tiekamies atkal!

Paldies visiem interesentiem, kas atsaucās uz aicinājumu piedalīties konferences darbā!

 

Informāciju sagatavoja:

Gunta Maslovska,

Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra direktora vietniece metodiskajā darbā

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

mamma 16/03/2017 17:58
 

Paldies konferences organizatoriem! Paldies , ka pirmo reizi bija iespe'ja uzzināt par iespēju izmantot dažādus risinājumus (cilpas, Phonak ierīces u.c.) , lai bērni ar dzirdes problēmām varētu mācīties kopā ar citiem bērniem.
Mūsu skolā mācās vairāki bērni ar dzirdes problēmām no dzirdīgu vecāku gīmenēm. Vecāki atteicās sūtīt bērnus uz vienīgo Rīgas speciālo internātskolu bērniem ar dzirdes traucējumiem , kur mācības notiek nedzirdīgo žestu valodā.
Bērnu dzirdes centra vadītāja daktere Sandra Kušķe uzsver ,ka jaunākās tehnoloģijas un rūpīgs darbs ļauj bērniem ar dzirdes problēmām iekļauties sabiedrībā. Māksliniece un rakstniece Rūta Mežavilka (4.dziredes zuduma pakāpe) par to nesen runāja televīzijā. Varbūt nākamgad organizatori var Rūtu Mežavilku uzaicināt uz konferenci kā vieslektori?
Vēlreiz paldies organizatoriem!

skolotaja 17/03/2017 08:56
 

Loti izdevies pasakums!
Daudz informacijas , loti profesionali lektori , bija iespeja sanemt individualu konsultaciju.
Loti pardomata organizacija!
Teicami!
Paldi es!

Светлана 17/03/2017 10:24
 

Хотим выразить огромную благодарность за высокую подготовку и организацию конференции!
Bыс окопрофессионал ьные лекторы - практики!
Tеплая и доброжилательна я обстановка!
Спа ибо большое!

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit