Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Veiksmīgi noslēdzies pirmais skolēnu konkurss “Saliedēti dažādībā”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Skolas Veiksmīgi noslēdzies pirmais skol...

2017. gada 10. maijs

25. un 26.aprīlī Saulkrastos, Minhauzena Undā norisinājās skolēnu konkursa “Saliedēti dažādībā” noslēguma pasākums. Par galveno balvu finālā sacentās 5 komandas no dažādām Rīgas izglītības iestādēm. Pasākuma ietvaros skolēnu komandas prezentēja projektu rezultātus, dalījās projektu īstenošanas pieredzē un piedalījās erudīcijas konkursā.

Tāpat jauniešiem bija iespēja papildināt zināšanas, uzklausot Centrālās vēlēšanu komisija priekšsēdētāju Arni Cimdaru, kurš stāstīja par vēlēšanu procesu un norisi Latvijā, kā arī atklāja kā notiek balsu skaitīšana un rezultātu apkopošana. Savukārt, vielu pārdomām par savu rīcību un tās sekām sociālajos medijos un iedvesmu izpaust savu radošo potenciālu sniedza viens no Latvijas populārākajiem sociālo mediju ekspertiem Artūrs Mednis.

Spraigā cīņā 1. vietu ieguva un par skolēnu konkursa galvenajiem uzvarētājiem kļuva Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komanda (pedagogs Anita Krūziņa-Liepa ) ar projektu „Youtube kanāls “TolerantLV””, kura mērķis bija uzlabot Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret iebraucējiem un veidot pozitīvas un tolerantas attiecības starp grupām ar dažādu etnisko, kultūras, reliģisko un valodas piederību.

Jaunieši intervēja vietējos iedzīvotājus un ārzemniekus Latvijā, ekspertus un darba devējus, veica sociālo eksperimentu pilsētvidē, veidojot video sižetus Youtube kanālam “ TolerantLV”. Projekta rezultātā tapa filma, kuru laipni aicināts noskatīties ikviens.

Filma Youtube kanālā “TolerantLV” skatāma šeit https://www.youtube.com/channel/UCsDvaN3EqygsyrbmdkR-YyQ

Uzvarētājkomanda  izlozēja vienu no septiņiem ceļojuma maršrutiem un augustā dosies pelnītā ceļojumā uz Gotlandi.  Tomēr noslēguma pasākuma dalībnieki atzina – ieguvējs ir ikviens, jo pieredze, kas gūta īstenojot pašiem savas idejas, gandarījums, kas saņemts no iesaistītajiem dalībniekiem un draudzība, kas izveidojusies kopīgi īstenojot projekta aktivitātes, ir brīnišķīga pieredze, kas paliks katram un noteikti noderēs arī nākotnē. 

2. vietu ieguva  Rīgas 96.vidusskolas komanda (pedagogs Olga Grīnvalde) ar projektu „Valodu Tilts”, kura mērķis bija organizēt pasākumu, kas nostiprinātu starpnacionālās attiecības starp dažādu tautību jauniešiem, kā arī sagrautu stereotipus un valodas barjeru.

Projekta ietvaros tika organizētas sacensības, kurās piedalījās 4 latviešu un 4 mazākumtautību skolas, komandas tika izveidotas, apvienojot gan skolēnus no latviešu, gan mazākumtautību skolām, lai savstarpēji mācītos viens no otra un papildinātu viens otra zināšanas.Visi uzdevumi bija jāveic bilingvāli – latviešu  un krievu valodā.  

3. vietu ieguva Rīgas 85. vidusskolas komanda ar projektu „Starpklašu kauss (pedagogs Jānis Aizupietis), kura mērķis bija veicināt skolēnu savstarpējo sadarbību, līdzdalību un iesaistīšanos skolas pasākumos, kā arī gūt jaunas zināšanas, veicot dažādus uzdevumus, kuros bija jāpierāda klases iekšējā sadarbošanās. Turpmāk šis pasākums ir iecerēts kā ikgadēja tradīcija Rīgas 85. vidusskolā ar ceļojošo kausu, kas tiks nodots tālāk nākamā gada uzvarētājiem.

Pasākuma īstenošanai skolēni piesaistīja brīvprātīgos no nevalstiskajām organizācijām, studentu fakultātēm un dažādu profesiju pārstāvjus, kuri ieradās skolā, lai vadītu interesantus, pamācošus kontrolpunktus skolēniem par dažādām saistošām tēmām.

4. un 5. vietu ieņēma divas Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskolas komandas ar projektiem „Apzinies savas iespējas un izmēģini profesiju!” (pedagogs Mārīte Gerharde) un „Dzīvo vesels!” (pedagogs Kristers Dzenis).

Projektā „Apzinies savas iespējas un izmēģini profesiju!” jaunieši iesaistīja bērnus no RPBJC „Ziemeļi”, dodot dalībniekiem iespēju izmēģināt vairākas profesijas, kuras var apgūt Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskolā, apjaust savas spējas un ieinteresētību konkrētas profesijas apguvē.

Savukārt, projektā “Dzīvo vesels!” tika iesaistīti “Māras centra” iemītnieki, kopā ar Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem piedaloties dažādās aizraujošās, radošās un veselīgās aktivitātēs “Joku dienas” ietvaros, uz brīdi izraujoties no ikdienas problēmām, gan veselīgi atpūšoties, gan apgūstos  dažādas praktiskas un noderīgas iemaņas.

Skolēnu konkursu “Saliedēti dažādībā” organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi.

Konkursa mērķis “Saliedēti dažādībā” ir veicināt skolu jaunatnes tiesisko izglītošanu par pilsonības, sabiedrības integrācijas, cilvēktiesību jautājumiem, veicināt izpratni par valstī notiekošajiem demokrātijas procesiem, kā arī sekmēt jauniešu līdzdalību pilsoniskas un saliedētas sabiedrības veidošanā Latvijā.

Konkurss norisinās 3 kārtās: projektu ideju pieteikums, atbalstīto projektu īstenošana  un noslēguma pasākums.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Meilande

RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta

Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas vadītājas vietniece

e-pasts: ilze.meilande@riga.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit