Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Pieredzes apmaiņas konferencē tiekas Rīgas reģiona nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD NVO nams Pieredzes apmaiņas konferencē tie...

2017. gada 5. jūnijs

31. maijā Rīgas NVO namā pulcējās vairāk nekā 70 nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji, kā arī citi interesenti, lai konferencē dalītos pieredzē un labajā praksē par nevalstiskā sektora un pašvaldību sadarbības modeļiem Rīgas reģionā.

Rīgas reģiona NVO centru pieredzes apmaiņas konferenci atklāja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, norādot, ka NVO ir neatsverams palīgs darbā ar sabiedrību, iedzīvotājiem un svarīgs pašvaldības sadarbības partneris. E. Aldermane iepazīstināja ar Rīgas domes atbalstu nevalstiskajam sektoram, tostarp, 7 projektiem konkursiem, kuros Rīgas nevalstiskās organizācijas var piedalīties, lai īstenotu savas ieceres un mērķus.

Arī NVO nams, ar kura darbību klātesošie iepazinās, ir veids kā Rīgas pašvaldība  atbalsta nevalstisko sektoru.

Kā NVO visefektīvāk iesaistīties pašvaldības institūciju lēmumu pieņemšanā par aktuāliem jautājumiem, klātesošajiem stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes lektore, Latvijas juristu apvienības pārstāve Kitija Bite. Vienlaikus K. Bite atgādināja, ka pašvaldība nevar zināt visas problēmas un NVO ir kā sabiedrības problēmu indikators.

Konferencē ar savu darbības pieredzi, nevalstisko organizāciju atbalsta aktivitātēm un sadarbību klātesošos iepazīstināja Rīgas, Ogres, Jūrmalas, Tukuma un Limbažu -  pārstāvji.

Jūrmalas Sabiedriskās padomes priekšsēdētāja Karīna Palkova raksturoja padomes galvenos uzdevumus, tās sastāvu, kā arī izteica vēlmi, pēc Rīgas NVO nama parauga, nākotnē veidot NVO centru Jūrmalā.

Tukuma Nevalstisko organizāciju apvienības valdes priekšsēdētāja Gunta Kalviņa stāstīja par pašvaldības noteiktajiem atbalsta virzieniem nevalstiskajām organizācijām, piešķirto un izmantoto finanšu apjomu, kā arī uzteica NVO atsaucību un palīdzību pašvaldībai kultūras un sporta pasākumu organizēšanā. 

Limbažu novada domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Ineta Zariņa informēja par  atbalsta programmām un projektu konkursiem nevalstisko organizāciju aktivitātēm. Limbažos svarīgs tuvākās nākotnes uzdevums ir organizēt visa novada biedrību tikšanos, lai veidotu padomi NVO darbības koordinēšanai.

Savukārt Ogres novada attīstības fonda “O divi” izpilddirektors Viesturs Lazdiņš konferences dalībniekus iepazīstināja ar nesen izveidotā fonda trim īstenotajiem vērienīgajiem kultūras projektiem, kā arī ieskicēja biedrību un nodibinājumu attīstību kavējošos faktorus lauku teritorijās. Pašlaik Ogres novadā norit aktīvs darbs, lai izveidotu novada NVO apvienību.

Turpinājumā biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktora pienākumu izpildītāja Kristīne Zonberga apkopoja statistiku, kurās Rīgas reģiona pašvaldībās darbojas lielākais NVO skaits, kāda ir dibināšanas dinamiku un finansiālie radītāji, kā arī iezīmēja vidējo NVO aktīvista portretu.  

Noslēgumā konferences dalībniekiem bija iespēja kopīgi diskutēt, uzdot jautājumus, atrast domubiedrus, dalīties viedokļos un pieredzē. Klātesošie atzina, ka savstarpējās pieredzes apmaiņa NVO ir vērtīga un nepieciešama, kā arī izskanēja ierosinājums šādus pasākumus rīkot regulāri.

Apkopjot konferencē izskanējušos piemērus un datus, vērojams, ka nevalstiskais sektors Rīgas reģionā aug gan NVO, to dalībnieku skaita, gan finansiālo iespēju un ideju ziņā.

Konferenci rīkoja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors.

Vēršam uzmanību, ka konferences darba gaita būs vērojama interneta vidē - komunikācijas platformā www.nvotv.lv   

  • Konferences prezentācijas:

1. NVO interešu pārstāvība pašvaldībās un valsts iestādēs – izpratnes veidošana par pilsonisko līdzdalību

2. NVO nams – platforma organizāciju un pašvaldības sadarbībai Rīgā (4.64 MB)

3.  Nevalstisko organizāciju un pašvaldības sadarbība Jūrmalā kā veiksmīgs pašvaldības attīstības modelis

4.  Tukuma novada pašvaldības sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām (541.83 KB)

5.  LIMBAŽU NOVADA PAŠVALDĪBAS SADARBĪBA AR NVO (1.86 MB)

6. RĪGAS REĢIONA NVO PORTRETS (1.66 MB)


 

Informāciju sagatavoja:

Zinta  Gugane

RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas

NVO atbalsta sektora projektu koordinatore

e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit