Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Kopienas centrā “Ābeļzieds” atklās jaunu sporta laukumu

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija Kopienas centrā “Ābeļzieds” atklā...

2017. gada 31. jūlijs

Piektdien, 4.augustā, plkst.13 Dzirciema ielā 24 Rīgas Sociālā dienesta Kopienas centra “Ābeļzieds” teritorijā tiks atklāts sporta laukums. Atklāšanas pasākumā piedalīsies nopelniem bagātais basketbola treneris, bijušais Latvijas basketbola izlases vadītājs, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Armands Krauliņš, kā arī paredzēti dažādi Kopienas centra “Ābeļzieds” apmeklētāju priekšnesumi, un basketbola spēle starp Kopienas centra un tuvākās apkaimes skolu komandām.

Rīgas Sociālā dienesta Kopienas centra “Ābeļzieds” darbinieki sadarbībā ar centra brīvprātīgajiem, Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas Teritoriālās apsaimniekošanas un attīstības nodaļas speciālistiem, Ghetto Games rīkotājiem, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiāli atbalstītā projekta “Iznāc laukumā” gaitā labiekārtoja basketbola laukumu Kopienas centra teritorijā.

Projekta mērķis - veicināt Kopienas centra “Ābeļzieds” apmeklētāju un Dzirciema apkaimes iedzīvotāju personisko līdzdalību un iesaistīšanos kopienas dzīves vides uzlabošanā. Aktivitātes tiks organizētas ar mērķi popularizēt veselīgu dzīvesveidu, iesaistoties fiziskajās aktivitātēs ārpus telpām, kas ir jauns Kopienas centra “Ābeļzieds” darbības virziens.

Projekta laikā labiekārtoto basketbola laukumu ilgtermiņā izmantos gan Kopienas centra, gan  Pārdaugavas Dzirciema apkaimes jaunieši, gan seniori, gan citi Rīgas iedzīvotāji. Tā būs vieta, kur satikties, piedalīties fiziskajās aktivitātēs, un organizēt dažādus pasākumus, tādējādi veicinot Dzirciema apkaimes iedzīvotāju iesaistīšanos, līdzdalību un piederības sajūtu savai vietai.

Kopienas centra jauniešiem tā būs jauna pieredze, ka viņi paši spēj mainīt savu apkārtējo vidi, uzņemties iniciatīvu un atbildību, kā arī meklēt risinājumus sev aktuālām problēmām arī turpmāk.

Sadraudzības pasākums 4.augustā tiks veidots kā tilts starp Kopienas centra senioriem un jauniešiem, lai veicinātu saskarsmi, interesi, toleranci starp paaudzēm. Šāda saskarsme mazina stereotipus un aizspriedumus, ļauj labāk iepazīt vienam otru, gūt jaunu pieredzi un savstarpēji bagātināties. Jauniešiem un senioriem sadarbojoties, ir iespējams attīstīt jaunas aktivitātes, procesus un darbības virzienus, ko nespētu izdarīt katra grupa atsevišķi. Kopā abas iedzīvotāju grupas spēs uzlabot gan kopienas sociālo, gan fizisko dzīves vidi.

RSD Kopienas centru “Ābeļzieds” rīdzinieki pirmajā pusgadā apmeklējuši 11 102 reizes. Kopienas centrā apmeklētāji nav tikai pakalpojuma saņēmēji, bet gan paši iesaistās pakalpojuma veidošanā un nodrošināšanā.  Kopienas centrā darbs tiek organizēts sociālā atbalsta un pašpalīdzības grupās. Apmeklētāji, kopā ar darbiniekiem un brīvprātīgajiem, veido kopīgu sociālā atbalsta sistēmu (kļūt par brīvprātīgo un sniegt savu ieguldījumu kopienas attīstībā var persona, kas sasniegusi 13 gadu vecumu). Dalība Kopienas centra aktivitātēs ir bez maksas. Kopienas centrā brīvprātīgo un sociālā darba speciālistu vadībā var darboties dažādās interešu grupās, piemēram, rokdarbu, līnijdeju, valodu, vingrošanas, gleznošanas, nūjošanas un citās daudzveidīgās nodarbēs.

Informāciju sagatavoja : Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr.67105925; mob.tālr. 26385691, e-pasts:lita.brice@riga.lv

 

 

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit