Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīga – URBACT labās prakses pilsēta!

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD NVO nams Rīga – URBACT labās prakses pilsēta!

2017. gada 13. septembris

Šogad Rīga tika atzīta par Eiropas labās prakses pilsētu. Pēc URBACT labās prakses pieteikumu izvērtēšanas un intensīva atlases procesa Rīga ieguva “URBACT labās prakses” statusu par līdzšinējo darbu un ieguldījumu ilgtspējīgas, integrētas pilsētattīstības jomā.

Rīgas URBACT labās prakses piemērs - Nevalstisko organizāciju (NVO) nams ir platforma pilsētas nevalstisko organizāciju pārstāvju un pašvaldības sadarbībai. Lai veicinātu sabiedrības integrācijas un rīdzinieku līdzdalības procesus, 2013. gada 25. septembrī Rīgas dome atvēra NVO namu, kurā pulcēties sabiedriski aktīvajiem, visdažādākā vecuma, profesiju un tautību rīdziniekiem – nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. NVO nams piedāvā resursus Rīgas organizācijām kapacitātes paaugstināšanai, informācijas, labās prakses un pieredzes apmaiņai, nozaru organizāciju sadarbības veidošanai, organizāciju aktīvistu apmācībai un jaunu organizāciju dalībnieku piesaistīšanai -  bez maksas. Nu jau turpat četros darbības gados Rīgas NVO nams kļuvis par nozīmīgu palīgu un sadarbības partneri Rīgas nevalstiskajām organizācijām, nodrošinot ilgtermiņa atbalstu nevalstiskā sektora aktivitātēm. Kopā izdevies īstenot ne vienu vien nozīmīgu pasākumu, kas svarīgs ne tikai katrai organizācijai atsevišķi, bet arī plašākai sabiedrībai kopumā un stiprina nevalstisko sektoru.

Lai apkopotu ilgstpējīgus un integrētus risinājumus problēmām, ar ko šobrīd saskaras pilsētas visā Eiropā, pagājušā gadā URBACT izsludināja labās prakses pieteikumu konkursu.  Konkursa mērķis - radīt iespēju Eiropas pilsētu pārstāvjiem savstarpēji apmainīties ar labākajiem risinājumiem, popularizēt un ieviest tos praksē. Pateicoties konkursam, 219 Eiropas pilsētas rada iespēju izklāstīt savu pieredzi attiecībā uz dažādām pilsētvides attīstības jomām: no sociālās iekļaušanas jautājumiem līdz pārvaldībai, no ekonomikas līdz digitālajiem risinājumiem un vides pārmaiņām.  Starp 270 pieteikumiem, URBACT eksperti atlasīja un izvēlējās 97 pilsētu labās prakses - Rīgas NVO nams ir viena no tām.

URBACT «labo praksi» definē kā modeli, kas sekmīgi darbojas, praksē pārbaudīts, nodrošina vēlamos rezultātus un to vērts rekomendēt kā paraugu citām pilsētām. Risinājumiem jābūt saprotamiem, pielāgojamiem un atkārtoti izmantojamiem pilsētās visā Eiropā un ārpus tās. Būtiski, lai šajā modelī iesaistās visas ieinteresētās puses. Visas nominētās URBACT labās prakses pilsētas ir apliecinājušas spēju sasniegt mērķus un pierādījušas galvenos panākumu rādītājus, uzlabojot pilsētu iedzīvotāju dzīvi vai pilsētvidi. URBACT labās prakses piemēri ir apkopoti un publicēti URBACT interneta vietnē www.urbactgoodpractices.eu

Visas nominētās URBACT labās prakses pilsētas satiksies Tallinā, īpašā izstādes veida pasākumā (URBACT City Festival) no 2017. gada 3. līdz 5. oktobrim. Tā būs iespēja Rīgai iepazīstināt ar savu labo praksi – NVO namu, kā arī veicināt tās atpazīstamību citu Eiropas pilsētu vidū. Pasākumā Tallinā piedalīsies vairāk nekā 450 Eiropas pilsētu pārstāvji. Papildus tā ir iespēja būt par pārmaiņu rosinātāju, sniedzot savu ieguldījumu un pieredzi gan URBACT, gan visas Eiropas pilsētattīstības pasākumos.

URBACT ir 2002. gadā dibināta Eiropas Teritoriālās sadarbības programma, kas atbalsta ilgspējīgu un integrētu pilsētvides attīstību pilsētās visā Eiropas Savienībā, Norvēģijā un Šveicē. URBACT ir kohēzijas politikas instruments, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija (ERAF) un dalībvalstis/partnervalstis. Ar tīklošanos, pieredzes apmaiņu, zināšanu apguvi un dalīšanos ar zināšanām, URBACT programma atbalsta pilsētpolitikas veidotājus un īstenotājus visos pārvaldes līmeņos.

Ar Rīgas NVO nama labās prakses piemēru plašāk var iepazīties URBACT interneta vietnē: http://urbact.eu/ngo-house .

Ar URBACT sekretariātu var sazināties, rakstot e-pastu: communication@urbact.eu . Mājas lapa – www.urbact.eu


Informāciju sagatavoja:

Zinta  Gugane

RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta

Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas

NVO atbalsta sektora projektu koordinatore

e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit