Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Aicina pedagogus piedalīties konkursā “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”(5)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pedagogiem Aicina pedagogus piedalīties konk...

2017. gada 22. septembris

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) organizē konkursu, lai radītu patīkamu Pasaules Skolotāju dienas svētku noskaņu skolotājiem Latvijā. Apzinātu pedagogu labās prakses piemērus un pieredzi, kā ikdienā atrisināt konkrētu problēmu un sasniegt sev izvirzītos mērķus.

Pasaules Skolotāju dienas tēma šogad visā pasaulē ir “Mācīšanas brīvība iedvesmo pedagogus”. LIZDA šīs tēmas ietvaros pievērsīs īpašu uzmanību pedagoga tiesībām, mēģinot panākt pedagoga tiesību jautājuma aktualizēšanu visos sabiedrības līmeņos.

Lai piedalītos konkursā, iesūti  rakstu par to, kā Tu atrisināji konkrēta problēmu un sasniedzi savu mērķi.

Rakstā jāatspoguļo:

· labās prakses piemērs, kā Tu atrisināji konkrētu problēmu;

· vai konkrētajā gadījumā tika ievērotas/izvērtētas pedagoga tiesības;

· ieteikums/novēlējums pārējiem kolēģiem.

Raksts jāveido brīvā formā, latviešu valodā un 1 lappuses apjomā no 2000 – 4000 zīmēm. Viens dalībnieks var iesūtīt vienu rakstu. Raksts nedrīkst būt jau iepriekš publicēts. 

Raksts jāiesūta līdz 3. novembrim uz e-pastu: skolasdiena@lizda.lv

No visiem iesūtītajiem rakstiem konkursa rīkotāju izveidota žūrija noteiks oriģinālāko pieteikumu, izvērtējot raksta tematisko atbilstību, oriģinalitāti, emocionālo vēstījumu un izteiksmes skaidrību. Uzvarētāji un labākie raksti apkopotā veidā tiks publicēti LIZDA pētījumā par pedagoga tiesībām Latvijā.

Uzvarētāji tiks paziņoti 2017.gada 15.novembrī, bet balvas pasniegšana notiks 2017.gada 22.novembrī LIZDA konferencē “Mācīšanas brīvība iedvesmo pedagogus”.

Balvā  - dāvanu karte kultūras pasākuma apmeklējumam 40 eiro  vērtībā.

Konkursa nolikums un plakāts, ko aicinām izprintēt un pielikt pie ziņojumu dēļiem/info stendiem Jūsu izglītības iestādē.


Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība
Tālrunis: 672 702 73
E-pasts: lizda@lizda.lv
www.lizda.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

skolotāja >>LIZDA pētījumam 22/09/2017 13:47
 

LIZDA pētījumam par pedagoga tiesībām Latvijā:

Tas, ko šobrīd realizē vairāku Rīgas skolu direktori, aizbildinoties ar skolai nepietiekamo valsts un Rīgas domes finansējumu, ir neģēlība visaugstākajā pakāpē!
Vai neskaitāmo sanāksmju un sapulču apmeklēšana skolā, kas notiek skolas administrācijas darba laikā, bet skolotāju brīvajā laikā (ļoti bieži skolotājiem jāgaida stunda/divas vai pat speciāli brīvajā dienā jābrauc uz sapulci!), ir vai nav darbs?
Vai gatavošanās mācību stundām, konsultācijas talantīgiem bērniem un bērniem, kuriem ir mācīšanās problēmas, burtnīcu labošana, mācību metodisko materiālu izstrāde un pagatavošana, ir vai nav darbs?

Ja darbs, tad kāpēc skolotājiem par to nemaksā?
Kāpēc LIZDA to pieļauj un atbalsta?

speciālās izglītības skolotāja 22/09/2017 15:36
 

Jautājums LIZDAi - kāpēc speciālajās skolās (atšķirībā no vispārizglītojošajām skolām) NAV t.s. "direktora fonda" 13,5% apmērā no skolas finansējuma? Kā lai stimulē un motivē labākos skolotājus? Kad jautājām Modrai Jansonei (vēl nesen LIZDA, tagad IZM vadošā eksperte), saņēmām atbildi, ka speciālo skolu direktoriem ir 20% piemaksa pie darba algas, bet skolotāji saņem 10% piemaksu.
PIRMKĀRT: 10% ir mazāk nekā 13,5%;
OTRKĀRT - kā lai motivē skolotājus meklēt jaunas, radošas pieejas mācību stundām, gatavot nepieciešamo uzskati, izdali u.c. mācību materiālus?;
TREŠKĀRT - nelielā skolēnu skaita dēļ speciālajās skolās ir apvienotās klases, skolotājiem jāgatavo individuāli mācību plāni;
CETURTKĀRT - lai kvalitatīvi strādātu speciālajā skolā, skolotājam jābūt divām augstākajām izglītībām - viena mācību priekšmeta mācīšanā, otra speciālā pedagoģiskā. Ja kāds IZM ierēdnis izsapņo, ka speciālās skolas skolotājiem pietiek ar simboliskajiem 72 stundu kursiem, tad tie, atvainojiet, ir slima suņa murgi;
PIEKTKĀRT - nav gados jaunu skolotāju, speciālajās skolās strādā % ļoti daudz pirmspensijas un pensijas vecuma skolotāju, kuri kvalitatīvu speciālo izglītību ieguvuši vēl pirms vairāk kā 30 gadiem.

LIZDA = tikai dekorācija 25/09/2017 09:36
 

Es, kā skolotājs varu pateikt, ka esmu atradis jaunu darbu, ar labāku atalgojumu, un no 1.oktobra vairāk skolā nestrādāšu. Galvenais jau nav atalgojums (lai arī tas tas ir ļoti svarīgi), bet gan tā nemitīgā neziņa - augusta vidū atgriezāmies no atvaļinājuma, bet vēl šodien nezinām cik un vai vispār maksās. Par gatavošanos stundām un burtnīcu labošanu, protams, maksāšot vairāk ne kā simboliski - 2 stundas nedēļā
Manuprāt, LIZDA tikai imitē darbību - skolā strādāju 9 gadus. Kad atnācu uz skolu, arodbiedrībā bija, ja nekļūdos ap 50 skolotāji, šoruden tikai 19 (tā augusta beigās, izstājoties no LIZDA, informēja bijusī priekšniece). Mūsu skolas LIZDĀ praktiski tikai pirmspensijas vecuma un strādājošās skolotājas-pensionāres.
Man ir 9 gadu skolotāja darba stāžs, vecums 35, sieva un divi bērni.

e-klase lasītāja 25/09/2017 10:53
 

IZM pētījuma secinājums (šodien publicēts E-KLASE.LV) -skolotāju vecums ir viens no robustākajiem (stiprākajiem) faktoriem, kas ietekmē skolēnu mācību sasniegumus. Jo skolā strādājošie pedagogi (vidēji) ir jaunāki, jo skolēni centralizētajos eksāmenos uzrāda labākus rezultātUS.
Pat ņemot vērā to, ka valsts ģimnāzijās, kur mācību sasniegumi ir ļoti labi, mēdz mācīt pedagogi ar lielāku pieredzi.
Skolotāji, kas vēlas saņemt vairāk un līdz ar to arī gatavi dot vairāk, aiziet no skolas, iedarbinot mehānismu ar nosaukumu "negatīvā atlase".
Te var vilkt paralēles ar klasisko piemēru par automobiļu tirgu. Jo zemāku cenu pircēji gatavi maksāt par automobili, jo sliktākas kvalitātes automobiļus pārdēvēji piedāvā tirgum. Par tiem pircēji gatavi maksāt vēl mazāku naudas summu, tāpēc automobiļu kvalitāte vēl vairāk pasliktinās…

jaa 25/09/2017 12:04
 

Mums skolā sen vairs nav arodbiedrības, tātad nevaram piedalīties. Bet tā jau arī ir 40 eur būtu jau sen samaksājuši.

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit