Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas NVO nams izpelnījies starptautisku atzinību

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD NVO nams Rīgas NVO nams izpelnījies starpt...

2017. gada 5. oktobris

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvji šonedēļ Tallinā notikušajā pasākumā URBACT City Festival saņēma sertifikātu, kas apliecina Rīgas Nevalstisko organizāciju (NVO) namam piešķirto labās prakses statusu. 


Šogad Rīga tika atzīta par Eiropas labās prakses pilsētu par līdzšinējo darbu un ieguldījumu ilgtspējīgas, integrētas pilsētattīstības jomā. Visas 97 nominētās pilsētas šonedēļ satikās Tallinā, īpašā izstādes veida pasākumā, kurā Rīgai bija iespējas visus iepazīstināt ar savu labo praksi – NVO namu, kā arī veicināt tās atpazīstamību citu Eiropas pilsētu vidū. Pasākumā Tallinā piedalījās vairāk nekā 450 Eiropas pilsētu pārstāvji.

“Mēs lepojamies ar to, Rīgas NVO nams ir augsti novērtēts Eiropas līmenī. Tas ir apliecinājums, ka Rīga veiksmīgi strādā pie iedzīvotāju aktivizēšanas un sadarbības veicināšanas, pie tā, lai iedzīvotāji iesaistītos pilsētas dzīvē, aktīvi darbojoties dažādos nodibinājumos un biedrībās. Šāda iesaistīšanās ir ļoti svarīga, jo iedzīvotāji tādējādi ļoti palīdz pamanīt un risināt dažādas aktuālas problēmas. Saņemtais sertifikāts ir apliecinājums, ka Rīgā sabiedrības integrācijas darbs ir pareizi ievirzīts,” uzsvēra Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.

Lai veicinātu sabiedrības integrācijas un rīdzinieku līdzdalības procesus, 2013.gadā Rīgas dome atvēra NVO namu, kurā pulcēties sabiedriski aktīvajiem, visdažādākā vecuma, profesiju un tautību rīdziniekiem – nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. NVO nams piedāvā resursus Rīgas organizācijām kapacitātes paaugstināšanai, informācijas, labās prakses un pieredzes apmaiņai, nozaru organizāciju sadarbības veidošanai, organizāciju aktīvistu apmācībai un jaunu organizāciju dalībnieku piesaistīšanai -  bez maksas.

Nu jau četros darbības gados Rīgas NVO nams kļuvis par nozīmīgu palīgu un sadarbības partneri Rīgas nevalstiskajām organizācijām, nodrošinot ilgtermiņa atbalstu nevalstiskā sektora aktivitātēm. Kopā izdevies īstenot ne vienu vien nozīmīgu pasākumu, kas svarīgs ne tikai katrai organizācijai atsevišķi, bet arī plašākai sabiedrībai kopumā un stiprina nevalstisko sektoru.

Lai apkopotu ilgstpējīgus un integrētus risinājumus problēmām, ar ko šobrīd saskaras pilsētas visā Eiropā, pagājušā gadā URBACT izsludināja labās prakses pieteikumu konkursu.  Konkursa mērķis - radīt iespēju Eiropas pilsētu pārstāvjiem savstarpēji apmainīties ar labākajiem risinājumiem, popularizēt un ieviest tos praksē. Pateicoties konkursam, 219 Eiropas pilsētas rada iespēju izklāstīt savu pieredzi attiecībā uz dažādām pilsētvides attīstības jomām: no sociālās iekļaušanas jautājumiem līdz pārvaldībai, no ekonomikas līdz digitālajiem risinājumiem un vides pārmaiņām.  Starp 270 pieteikumiem, URBACT eksperti atlasīja un izvēlējās 97 pilsētu labās prakses - Rīgas NVO nams ir viena no tām.

 

URBACT “labo praksi” definē kā modeli, kas sekmīgi darbojas, praksē pārbaudīts, nodrošina vēlamos rezultātus un to vērts rekomendēt kā paraugu citām pilsētām. Risinājumiem jābūt saprotamiem, pielāgojamiem un atkārtoti izmantojamiem pilsētās visā Eiropā un ārpus tās. Būtiski, lai šajā modelī iesaistās visas ieinteresētās puses. Visas nominētās URBACT labās prakses pilsētas ir apliecinājušas spēju sasniegt mērķus un pierādījušas galvenos panākumu rādītājus, uzlabojot pilsētu iedzīvotāju dzīvi vai pilsētvidi.

 

URBACT ir 2002. gadā dibināta Eiropas Teritoriālās sadarbības programma, kas atbalsta ilgtspējīgu un integrētu pilsētvides attīstību pilsētās visā Eiropas Savienībā, Norvēģijā un Šveicē. URBACT ir kohēzijas politikas instruments, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija (ERAF) un dalībvalstis/partnervalstis. Ar tīklošanos, pieredzes apmaiņu, zināšanu apguvi un dalīšanos ar zināšanām, URBACT programma atbalsta pilsētpolitikas veidotājus un īstenotājus visos pārvaldes līmeņos.

 dipoloms.jpg

Informāciju sagatavoja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit