Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Vecākiem būs pieejamas bezmaksas lekcijas par aktuālāko bērnu veselības veicināšanā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pirmsskolas Vecākiem būs pieejamas bezmaksas ...

2017. gada 10. oktobris

Ņemot vērā tendences par Latvijā dzīvojošo bērnu veselības problēmām pēdējo gadu laikā, uz ko norāda ārsti, Ilgtspējīgas Attīstības Fonds Rīgas domes Labklājības departamenta projekta „Mēs par veselīgu Rīgu” ietvaros organizē nodarbības vecākiem par četrām tēmām: “Veselīga uztura principi”, “Bērnu fiziskā veselība un attīstība”, “Bērnu garīgā veselība un tās veicināšana”, “Dzimumattīstības posmi bērnam”.

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 „Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros. Nodarbības vecākiem būs pieejamas bez maksas, vairāk informācijas www.veseligsridzinieks.lv.

“Aptaukošanās, liekais svars bērniem jau vairākus gadus ir kļuvusi arī par problēmu Latvijā. Pēdējo gadu tendences liecina, ka arvien vairāk palielinās bērnu skaits, kuriem veidojas aptaukošanās. Vidēji 4 bērni no 20 ir ar aptaukošanās problēmām,” skaidro Bērnu slimnīcas endokrinoloģe Iveta Dzīvīte-Krišāne, piebilstot, ka bieži vien ar šīm problēmām var tikt galā iesaistot vecākus, visu ģimeni veselīgāka uztura izvēlē.

Par to, kas vecākiem būtu jāzina, lai risinātu bērnu liekā svara problēmas un līdz tām nenonāktu, tiks organizēts nodarbību cikls “Veselīga uztura principi” Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā 10.,12.,21.,24.,26.oktobrī. Uz nodarbībām aicināti vecāki, kuri vēlas iegūt papildu zināšanas bērnu veselības veicināšanā, droši ņemot līdzi arī bērnus, kuriem paralēli tiks nodrošināta nodarbība par veselīgu uzturu. Nodarbību cikla “Veselīga uztura principi” detalizētu programmu skatiet pielikumā.

Sākot ar novembri, vecākiem būs iespēja apmeklēt nodarbību ciklu “Bērnu fiziskā veselība un attīstība”, kurā Bērnu slimnīcas speciālisti skaidros gan fizisko aktivitāšu lomu bērna veselības veicināšanā, gan arī stāstīs par biežākajiem iemesliem, kas veicina traumu rašanos un kā no tām izvairīties. “Jau mazotnē bērnam sāk veidoties paradumi, kuri tālākā nākotnē var būtiski ietekmēt bērna attīstību un veicināt iespējamu slimību rašanos. Esam novērojuši, ka Latvijā samazinās bērnu fizisko aktivitāšu intensitāte. Uzskatām, ka bez vecāku iesaistes ir ļoti grūti motivēt bērnu pievērsties aktīvām laika pavadīšanai Ļoti ceram, ka šis nodarbību cikls daudzām ģimenēm liks padomāt un arī mainīt paradumus uz aktīvākiem,” stāsta nodarbību lektors, Bērnu slimnīcas traumatologs Jānis Upenieks.

Nākamais nodarbību cikls būs “Garīgā veselība, tās veicināšana”. Šajās nodarbībās vecāki varēs uzzināt par dažādām atkarībām, to rašanās iemesliem, kā veicināt bērnu garīgo attīstību, kādas pazīmes un simptomi liecina par bērna garīgās veselības attīstību dažādos vecuma posmos. “Bieži dzirdam no vecākiem, ka bērns melo, neprot veidot draudzīgas attiecības, ir nomākts, ilgstoši nevēlas iet uz bērnudārzu vai skolu – arī šie novērojumi liecina par bērna garīgo stāvokli. Vecāku loma ir ļoti nozīmīga, lai savlaicīgi palīdzētu bērniem adekvāti risināt radušās problēmas,” par nodarbībās stāstīs Bērnu slimnīcas psihoterapeite Gunta Andžāne un psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

Ceturtā un noslēdzošā tēma būs “Dzimumattīstības posmi bērnam”, kurā Bērnu slimnīcas speciālisti informēs vecākus par dzimumnobriešanu, pastāstīs, kā runāt ar bērnu par dzimumattiecībām, izsargāšanos un citām ar seksuāli reproduktīvo sistēmu saistītām tēmām. “Šī tēma skar ļoti plašu vecuma grupu – sākot no 3 gadiem līdz pat pubertātes vecumam. Katram vecuma posmam ir atšķirīga izpausme un būtu noderīgi, ja vecāki zinātu, kā un ko runāt ar bērniem dažādos vecumos,” stāsta Bērnu slimnīcas ginekoloģe Lāsma Līdaka.

Nodarbībās ikviens dalībnieks varēs uzdot interesējošos jautājumus un iesaistīties diskusijā par konkrēto tēmu.

Lai vecāki varētu pilnvērtīgi piedalīties nodarbībās, paralēli tiks nodrošināta pieskatīšana  bērniem.  

Pieteikties uz nodarbībām var rakstot uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com vai zvanot pa tālruni: 29187561

Vairāk informācija par nodarbību norisi un laika grafiku atrodama:

www.iaf.lv; www.veseligsridzinieks.lv; www.bkus.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit