2017. gada 17. oktobris
13. oktobrī ar bērnu un jauniešu veidoto pētījumu par ebreju kultūru, mūziku un tās vietu Latvijas kultūrvidē prezentācijām, noslēdzās projekta “Iepazīstam ebreju mūzikas bagātības” aktivitātes. Projekta noslēguma konferencē NVO namā tikās Rīgas Daugavgrīvas vidusskolas, O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas, Strazdumuižas internātvidusskolas - attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem un Š. Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolas pedagogi, skolēni, projekta īstenotāji un citi interesenti.
Prezentācijās bērni un jaunieši dalījās interesantos pētījumu rezultātos, kā arī tajā, kas, pateicoties projektā iegūtajām zināšanām, mainījies viņu kultūrizpratnes ziņā.
Konferenci projekta “Iepazīstam ebreju mūzikas bagātības” ietvaros rīkoja biedrība „Goraļ” sadarbībā ar biedrību “Cita Rīga”. Gan konferences, gan projekta mērķis bija veicināt ebreju, krievu, latviešu bērnu un jauniešu savstarpēju izpratni un sadarbību, kopīgi izpētīt un iepazīt ebreju kultūru un mūziku Latvijā.
Konferences ievadā klātesošie iepazinās ar projekta “Iepazīstam ebreju mūzikas bagātības” norisi un pasākumiem. Iepazīstinot ar ebreju kultūras vērtībām un mūzikas mantojumu Latvijā, uzstājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mūzikas nodaļas galvenā bibliogrāfe Marina Mihaileca un Maksa Goldina biedrības „Ebreju kultūras mantojums” valdes priekšsēdētājs Vlads Šuļmans. Bija skatāma arī skolēnu zīmējumu izstāde, kas tapusi iedvesmojoties ebreju mūzikas motīvos.
Savukārt biedrības "Cita Rīga" valdes priekšsēdētāja Inese Grandāne prezentēja un piedāvāja kopīgi izspēlēt jaunizveidoto spēli, kurai dots nosaukums “Ceļojums ebreju mūzikas emociju pasaulē”. Konferences dalībnieki ar prieku un aizrautību izspēlēja spēli.
Projekta organizatori ir gandarīti, ka projekts sniedzis ieguldījumu ne tikai iesaistīto bērnu un jauniešu personīgajā izaugsmē un integrācijas procesā, bet arī plašākā Latvijas kultūrvides izpratnē. Turklāt, lai veicinātu sabiedrības saliedētību un sociālās iekļaušanas procesus, projektā piedalījās un plecu pie pleca strādāja latviešu, krievu un ebreju bērni un jaunieši, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.
Projekts “Iepazīstam ebreju mūzikas bagātības” (līguma Nr. 2017.LV/MTSP/03/05) tiek īstenots Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma” ietvaros ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu.
Šī publikācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Goraļ”.