Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Izsludina projektu konkursu Rīgas jauniešiem “Saliedēti dažādībā”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Jaunatnes lietas Izsludina projektu konkursu Rīgas...

2017. gada 1. novembris

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi izsludina projektu konkursu Rīgas jauniešiem “Saliedēti dažādībā”.

Konkursa mērķis ir veicināt skolu jaunatnes tiesisko izglītošanu par pilsonības, sabiedrības integrācijas, cilvēktiesību jautājumiem, veicināt izpratni par valstī notiekošajiem demokrātijas procesiem, kā arī sekmēt jauniešu līdzdalību pilsoniskas un saliedētas sabiedrības veidošanā Latvijā.

Piedalīties Konkursā var Rīgas vispārējās vidējās izglītības iestāžu 10. – 12. klašu izglītojamie un profesionālās vidējās izglītības mācību iestāžu audzēkņi, izveidojot komandu piecu skolēnu un viena pedagoga sastāvā.

Konkurss norisināsies 3 kārtās:

1. kārta – skolēnu projektu pieteikumu konkurss 01.11.2017.-30.11.2017.

2. kārtā – projektu īstenošana 08.01.2018.-15.04.2018;

3. kārta – noslēguma pasākums, erudīcijas konkurss un galvenās balvas ieguvēja noskaidrošana – 16.04.2018.-30.04.2018.

Šobrīd jauniešu komandas tiek aicinātas sagatavot un iesniegt projektu pieteikumu par kādu no šādam tēmām:

· valstiskās piederības stiprināšana – pilsonības iegūšanas veicināšana, pilsonības prestiža paaugstināšana, kopīgo valstisko vērtību izpratnes veicināšana un latviešu valodas vides stiprināšana;

· pilsoniskās līdzdalības un savstarpējās sadarbības veicināšana politikas veidošanā, lēmumu pieņemšanā un īstenošanā;

·  iecietības veicināšana un jebkādas diskriminācijas novēršana – etniskās saskaņas un starpkultūru dialoga (starp indivīdiem, grupām ar dažādu etnisko, kultūras, reliģisko un valodas pamatu) veicināšana, kā arī sabiedrībā valdošo stereotipu mazināšana pret dažādām sabiedrības grupām;

· sabiedrības pārstāvju iesaistīšana un pašu ieguldījums apkārtējās dzīves vides kvalitātes uzlabošanā, tajā skaitā brīvprātīgā darba veikšanā;

· sabiedrības informēšana par pilsoniskās līdzdalības, sabiedrības integrācijas, cilvēktiesību jautājumiem.

Pieteiktajiem projektiem ir jābūt reāli īstenojamiem, tas ir veicamiem pašu jauniešu spēkiem. Projektu īstenošanas termiņiem ir jāiekļaujas 14 nedēļās. Katra komanda drīkst iesniegt tikai vienu projekta pieteikumu.

Maksimālais finansiālais atbalsts vienam projektam ir EUR 600,00.  

Projektu īstenošana ir jāplāno laika posmā no 08.01.2018. līdz 15.04.2018.

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2017. gada 30. novembris plkst. 16.00.

Projektu pieteikumi ir jāiesniedz papīra formā 1 eksemplārā  Departamenta klientu apkalpošanas centrā Krišjāņa Valdemāra ielā 5, Rīga, LV-1010 ar  norādi “Skolēnu projektu konkursam” līdz 2017.gada 30.novembrim plkst. 16.00 un vienlaikus jānosūta elektroniskā veidā uz e-pasta adresi: sanita.lace@riga.lv, e-pasta tēmas nosaukumā norādot “Skolēnu projektu konkursam”.

Līdz 15 labāko projektu ideju autori tiks aicināti prezentēt savu ideju klātienē, kā rezultātā tiks atlasīti 5 vislabākie projekti, kas saņems finansējumu projektu īstenošanai.

Konkursa nolikums un saistošie dokumenti:

 Projektu konkursa „Saliedēti dažādībā ” nolikums

 1. pielikums - projekta pieteikums

 2. pielikums - projekta tāme

Projektus īstenojušās komandas tiks aicinātas uz noslēguma pasākumu, kura ietvaros komandas apmainīsies ar projektu īstenošanas pieredzi un projektu rezultātiem, piedalīsies erudīcijas konkursos, kuru rezultātā tiks noskaidrots konkursa galvenais uzvarētājs.

Komandai jāpiedalās visās Konkursa kārtās, lai pretendētu uz galveno balvu – ārzemju ceļojumu.

Papildinformācija pieejama pie Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas vadītāja vietnieces Sanitas Lāces pa tālruni 67181657 vai e-pastu: sanita.lace@riga.lv.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit