Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Godināšanas pasākums no Rīgas izvirzītajiem brīvprātīgajiem un brīvprātīgā darba organizatoriem(3)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija Brīvprātīgā darbs Godināšanas pasākums no Rīgas izv...

2017. gada 6. decembris

Katru gadu pirms “Gada brīvprātīgais 2017” izvirzīto laureātu svinīgās godināšanas Latvijas mērogā,  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar Labklājības departamentu organizē pateicības pasākumu visiem no Rīgas izvirzītajiem brīvprātīgajiem un brīvprātīgā darba organizatoriem.

Kopā Rīgā tika saņemti aptuveni 70 pieteikumi par brīvprātīgajiem un 8 pieteikumi par brīvprātīgos atbalstošajām organizācijām!

Kā liecina pētījuma “Sabiedrības integrācija Rīgā” rezultāti, 21% rīdzinieku pēdējo 3 gadu laikā ir regulāri strādājuši kā brīvprātīgie, turklāt pēdējos gados ir novērojama pozitīva tendence pieaugt brīvprātīgo darbu veikušo rīdzinieku īpatsvaram.

Precizējot jomas, kurās rīdzinieki ir darbojušies kā brīvprātīgie, salīdzinoši visbiežāk (55%) rīdzinieki norādījuši, ka ir piedalījušies vides un dabas aizsardzībā un sakopšanā (talkas).

Rīdzinieki ir darbojušies veco ļaužu, invalīdu, bērnu aprūpē (15%), kultūras un mākslas pasākumos (organizēšana, atbalsta sniegšana dalībniekiem un apmeklētājiem) (12%), bērnu un jauniešu aktivitātēs (organizēšana, mentorings) (9%), apģērbu un citu preču savākšanā, izgatavošanā un izdalē (patversmēs, sociālajos centros) (9%), dzīvnieku aizstāvības un aprūpes aktivitātēs (9%), kā arī naudas līdzekļu vākšanā labdarībai (9%).

Rīgas pašvaldība novērtē brīvprātīgo ieguldījumu, kas neapšaubāmi uzlabo iedzīvotāju dzīvi tik daudzās un dažādās jomās, un tāpēc Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” 2. decembrī organizēja atsevišķu pasākumu, lai pateiktos brīvprātīgajiem par  nesavtīgi ieguldīto laiku un labo gribu, ziedotu sabiedrības labā.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

skolotāji 07/12/2017 09:36
 

Kāpēc daudzās Latvijas skolās (ne vien laukos un mazpilsētās, bet arī, piemēram, Rīgā) skolotājiem jāstrādā par minimālo algas likmi (680 EUR/par slodzi) un netiek samaksāts par gatavošanos stundām, burtnīcu labošanu, konsultācijām, dalību skolas projektos, darbu ar talantīgiem skolēniem un tiem, kam ir problēmas? Vai gatavošanās stundām, mācību materiālu adaptēšana bērniem ar speciālām vajadzībām, individuālas un grupu konsultācijas u.c. ir t.s. "brīvprātīgo darbs"? Skolas direktorei atruna vienkārša - skolai vairāk nav naudas, mēs varam apmaksāt tikai vienu stundu uz slodzi! Ja nav pilna slodze, piem., vizuālā māksla + mājturība un tehnoloģijas = kopā 17 stundas, tad nemaksā neko. Pagaidām vienīgais dokuments, kur precīzi norādīts kontaktstundu un citiem pienākumiem paredzēto stundu skaits ir Ministru kabineta komitejas 13.nov. uz 2 nedēļām atliktais rīkojuma projekts "Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laika periodam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim" otrajā pielikumā paredz, ka pedagogu darba slodze vispārējā izglītībā līdz 01.01.2019. būs 30h = (21 kontaktstunda + 9 st. citi pienākumi), līdz 01.01.2021. būs 35h = (23 kontaktstunda + 12 st. citi pienākumi) un no 01.09.2021 būs 40h = (25 kontaktstunda + 15 st. citi pienākumi).

Ināra, spec.izgl.skolotāja 07/12/2017 11:06
 

Jautājums - kāpēc balvai "Gada brīvpratigais" netika pieteikti un nominēti Rīgas skolotāji???
Pievienojos iepriekšējā komentāra autoriem (skolotāji 07/12/2017 09:36) - speciālajām skolām nav 13,5% "direktora piemaksas" labāko skolotāju algu palielinājumam. Skolēnu skaits klasēs ierobežots objektīvu iemeslu dēļ, taču likums visiem viens - nauda seko skolēnam, un tāpēc skolotājiem 1/3 dienas jāveiC BRĪVPRĀTĪGO DARBS - bez samaksas, jo skolai neesot naudas.
Vai tiešām RD IKSD nepieciešams tik daudz ierēdņu, projektu vadītāju, ekspertu, speciālistu, asistentu u.tml., ka skolotājiem jāstrādā bez maksas?

pieteicējs -> Inārai 13/12/2017 20:26
 

Pieteikt šim pasākumam brīvprātīgos varēja jebkurš, un visi mūsu pieteiktie arī uz šo pasākumu tika uzaicināti. Nekādu ierobežojumu, tikai jāpastāsta gan, kā šis darbs izpaudies, vēlams, pievienojot arī kādu foto vai video.

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit