Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

2017. gada rudenī ir noslēgts līgums starp Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta departamentu par Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu Rīgas pilsētā. Projekts tiks īstenots līdz 2020. gada 31. decembrim. Projekta vadītāja Ilze Spunde stāsta, ka projekta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras izglītības atbalstam galvaspilsētas skolu skolēniem.

 

5.martā Friča Brīvzemnieka pamatskolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums „Izpratnes veidošana par profesijas izvēli ” 3.klasei. Nodarbības laikā tika veidota bērnu izpratne par to, kā noteikt spējas, prasmes un kā pieņemt lēmumu par atbilstošāko nodarbošanos.

 

Iepazīstot sveču ražotāju darbu

2018. gada 24. aprīlis

27.februārī Friča Brīvzemnieka pamatskolas 6.klases un 7.klases skolēni devās uz sveču darbnīcu, lai iepazītos ar sveču ražošanas operatora profesiju.Nodarbības sākās ar stāstījumu par sveču vēsturi. Pēc tam skolēni iepazinās  ar sveču ražošanas operatora  profesiju.

 

Pasākums ”Stiprs...vēl stiprāks”

2018. gada 24. aprīlis

Apmeklējot sporta studiju, marta un aprīļa mēnesī, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas 9.-11.klašu skolēni tikās ar DCH studijas sporta kluba menedžeri, atraktīvajiem sporta treneriem Dināru un viņa kolēģiem un uzzināja par konkrētās profesijas pārstāvja darba pienākumiem.

 

Eiropas Sociālā fonda projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Rīgas 75. vidusskolas 7.klašu skolēni apmeklēja „Laimas” šokolādes muzeju, lai iepazītu tās profesijas, kuras iesaistītas saldumu ražošanā: konditori, šokolādes meistari, tehnologi, ražošanas vadītāji, ekonomisti, grāmatveži, dizaineri, noformētāji un citi. 

 

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  pasākumu plānu, Rīgas 25.vidusskolas ceturto klašu skolēni un klases audzinātājas devās ekskursijā uz lidostu „ Rīga”, kur notika  karjeras attīstības atbalsta pasākums ,,Latvijas uzņēmumi un profesijas.’’

 

Iepazīstam mašīnbūvi

2018. gada 24. aprīlis

Projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Rīgas 75. vidusskolā  viesojās  "TehnoBuss Latvija" - ceļojošā mācību laboratorija, kas apmeklē vispārējās un profesionālās  izglītības iestādēs visā Latvijā. 7.-10. klašu skolēniem tika piedāvāta ekskursija, kurā viņi iepazina mūsdienīgu mašīnbūves un  metālapstrādes sistēmu darbību un pielietojumu, kas sastopamas arī mūsu ikdienā.

 

Pasākums - lekcija ”Mana izaugsme”

2018. gada 21. aprīlis

Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Rīgas vakara ģimnāzijā norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums-lekcija “Mana izaugsme”. Tās  vadīja karjeras konsultants  Mārtiņš Geida. Nodarbībā "Kādus jautājumus uzdot sev karjeras izvēles ceļā” vidusskolas klašu skolēni guva grupas karjeras konsultāciju ar metodiskā materiāla „Padod tālāk” izmantošanu sevis izzināšanā un karjeras iespēju pētīšanā.

 

Amatnieku diena ,,Tā top..’’

2018. gada 21. aprīlis

Realizējot Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  pasākumu plānu, Rīgas 25.vidusskolas 1.-3.klašu skolēniem notika karjeras attīstības atbalsta pasākuma Amatnieku diena  ,,Tā top…’’

 

Īstenojot Eiropas Sociālā fonda projektu “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  Rīgas 85.vidusskolā 9.klašu skolēniem notika nodarbība “Mērķu plānošana”, kuras laikā skolēniem lektore skaidroja, kā izplānot savus mērķus, lai tos sasniegtu un raisītu domas par nākotni. 

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākuma „Ražots Latvijā” ietvaros 13. aprīlī Rīgas 19. vidusskolas 2. klase devās mācību ekskursijā uz sukāžu ražotni "Rāmkalni”. Ekskursijas mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar sukāžu, pastilu un sīrupu ražošanas procesu, profesijām, kas ar to saistītas, iepazīties ar darbarīkiem un iekārtām, kuras izmanto ražošanas procesā.

 

Realizējot Eiropas Sociālā fonda projektu “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, Rīgas 25.vidusskolas skolēni un klases audzinātāja Inese Geķe devās uz Sveču meistardarbnīcu, kur notika  pasākums ,, Latvijas uzņēmumi un profesijas".

 

Profesiju pasaulē - dermatologs

2018. gada 19. aprīlis

Rīgas Austrumu vidusskolā martā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums „Profesiju pasaule”, projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Dr. Anita Ābelīte Lāzerplastikas klīnikas dermatoloģe – veneroloģe 7. – 11. klašu skolēniem sniedza ieskatu par dermatologa profesijas saturu, ikdienu un personīgo karjeras ceļu un profesionālās izaugsmes iespējām darba tirgū, kā arī par pašattīstības iespējām.

 

Animācijas profesiju pasaulē

2018. gada 19. aprīlis

ESF karjeras izglītības veicināšanas projekta ietvaros Rīgas Imantas vidusskolā viesojās animatori no bērnu animācijas studijas “Multenkulten”, kas vadīja aizraujošu radošo darbnīcu 8. klašu skolēniem.

 

Meistarklase keramikas darbnīcā

2018. gada 19. aprīlis

Pasākums “Ražots Latvijā” notiek projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”ietvaros, kā laikā Rīgas 54. vidusskolas 5. un 6. klašu skolēni viesojās SIA  “Mersart” darbnīcā, lai iepazītu mākslas keramiķa profesiju un paši veidotu savu suvenīru no māla.

 

Katrs pats ir savas karjeras kalējs

2018. gada 18. aprīlis

2018. gada pavasarī KAVPII projekta ietvaros skolā norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums „Katrs pats ir savas karjeras kalējs”, kurā piedalījās Rīgas Anniņmuižas vidusskolas 7. un 8. klašu skolēni. Nodarbību vadīja karjeras konsultants Mārtiņš Geida.

 

Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, no 23. līdz 25. februārim 120 Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēniem tika dota iespēja apmeklēt 24. Starptautisko izglītības izstādi "Skola 2018" Starptautiskajā Izstāžu centrā "Ķīpsalā" - nozīmīgāko izglītības notikumu Latvijā.

 

Rīgas 33. vidusskola ir aktīvi  iesaistījusies ESF projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs", jo šis projekts skolēniem nodrošina iespēju piedalīties dažādās ar karjeru saistītās aktivitātes: izstādēs, radošajās darbnīcās, ekskursijās, lekcijās. Pasākumos bērni un jaunieši gūst jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas tālākizglītībā un nākotnes profesiju jomā. Skolā viesojas lektori un dažādu profesiju pārstāvji, lai aktualizētu karjeras izglītības nozīmi.

 

Saldumu izgatavotāju profesija

2018. gada 13. aprīlis

Rīgas Ostvalda vidusskolas 2.- 5.klašu skolēni martā projekta "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros piedalījās 15 izzinoši praktiskās nodarbībās “Radošo profesiju pārstāvju iepazīšana. Salduma izgatavotājs”.

 

Profesiju DNS

2018. gada 13. aprīlis

Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, 21. martā Ziemeļvalstu ģimnāzijas 9. klašu skolēni piedalījās karjeras pasākumā "Profesiju DNS".

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli
Pasākumu kalendārs
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
 
Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit