Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Aicina uz apmācībām “Etniskās un reliģiskās saskarsmes loma starpkultūru komunikācijā”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD NVO nams Aicina uz apmācībām “Etniskās un ...

2018. gada 11. janvāris

No 2018. gada 24. līdz 28. janvārim NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43A) valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, kā arī visi interesenti, kuru ikdienas darbs saistīts ar dažādu tautību cilvēkiem, aicināti piedalīties bezmaksas apmācībās „Etniskās un reliģiskās saskarsmes loma starpkultūru komunikācijā”. Piecu dienu apmācību cikls notiks katru dienu no plkst. 10.30 līdz 17.00.

Piecu dienu apmācību programmā tiks apskatītas latviešu un citu šobrīd Latvijā dzīvojošo tautību grupu vēsturiskās saknes. Pētītas kopējās un atšķirīgās reliģijas un ticības izpausmju šķautnes, tā palīdzot labāk gūt savstarpēju izpratni dažādu nacionalitāšu cilvēkiem. Aplūkojot personīgās identitātes saistību ar kultūru un starpkultūru komunikāciju Latvijā, tiks sniegts ieskats tautu etniskās identifikāciju problēmās dažādu nacionalitāšu saskarsmē. 

Kultūru mēdz dēvēt par „visas sabiedrības dzīves stilu”. Tādēļ tā sevī ietver uzvedības normas, ģērbšanās normas, valodu, reliģiju, rituālus, kā arī likumus, morāli un uzskatu sistēmas. Tiek uzsvērta ticības, kultisko tradīciju un augstāko garīgo līmeņu klātbūtne kultūras norisēs. Nav neviena senatnes vai mūsdienu kultūras, kurā nebūtu reliģiskās ticības lielās lomas sabiedrības konsolidācijas procesos.

 

“Mums ikdienā savā darbā, saskaroties ar dažādu tautību cilvēkiem, arvien biežāk iznāk saskarsme arī ar atšķirīgu reliģiju pārstāvjiem. Tādēļ uzskatām, ka ir ļoti svarīgi saprast dažādu reliģiju izcelsmi un nozīmi, kādas ir  uzvedības un komunikācijas normas. Zinot un izprotot šīs atšķirības, mums būs vienkāršāk saprast vienam otru, veidot sadarbību, pārvarot nevajadzīgus komunikācijas izaicinājumus,” apmācību kursu aktualitāti pamato to idejas autore, biedrības “Sadarbības platforma” vadītāja Lauma Celma.   

Lekcijas vadīs  Latvijas kultūras vēstniece, teoloģijas un filoloģijas zinātņu maģistre, biedrības  "Ētikas Tilts Latvijā" valdes priekšsēdētāja, rakstniece un žurnāliste Eva Mārtuža. Apmācības norisināsies projekta „Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija” ietvaros, ko īsteno biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.   

Viens no mūsu darbības mērķiem Baltijā ir atbalstīt kultūras aktivitātes, kas palīdz attīstīt 21. gadsimtam atbilstošas prasmes, kā arī sekmēt iekļaujošas sabiedrības veidošanos, saliedējot etniski un kultūras ziņā daudzveidīgās Baltijas valstu sabiedrības. Esam pateicīgi mūsu partneriem biedrībai “Sadarbības platforma”, kas īsteno šīs Latvijas sabiedrībai noderīgās apmācības par etniskās un reliģiskās saskarsmes lomu mūsdienu sabiedrībā. Mēs ceram, ka kursos apgūtās prasmes un iemaņas palīdzēs ikvienam ne tikai ikdienas darbā ar dažādām auditorijām, bet dalībnieki arī izglītos apkārtējos par šo atšķirību izpratnes nozīmību,” uzsver British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.   

Apmācību kursa „Etniskās un reliģiskās saskarsmes loma starpkultūru komunikācijā” lekcijās aicināts pieteikties ikviens interesents, lai bagātinātu savu personīgo un profesionālo pieredzi, pilnveidotu saskarsmes prasmes un padziļinātu zināšanas sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām un sociālo grupu cilvēkiem.

Apmācībām var pieteikties, sūtot informāciju (vārds, uzvārds, organizācijas/ iestādes nosaukums, tālrunis) uz e-pasta adresi celma.lauma@gmail.com

 Apmācību “Etniskās un reliģiskās saskarsmes loma starpkultūru komunikācijā”

PROGRAMMA

  

·         Ievads, kursa pamatojums, avotu apskats;

·         Teoloģijas humanitārā loma globālisma laikmetā;

·         Lokālisma (partikulārisma) kultūrreliģiskās un etniskās identitātes noteiksmes, vispārcilvēciskie faktori un vērtības;

·         Tautas un nācijas esības kritēriji, to analīze mūsdienu situācijā.

·         Globalizācijas ģenēze, šī procesa noteiksmes, ietekme uz etniskajiem un reliģiskajiem procesiem;

·         Migrācija un imigrācija - ekonomiskie, politiskie, etniskie, reliģiskie, kultūras iemesli, procesi;

·         Emigrācijas un imigrācijas etniskās, sociālās, psiholoģiskās un reliģiskās sekas izceļošanas un mītnes zemēs;

·         Integrācija kā globālās migrācijas neizbēgams līdzprodukts;

·         Kopīgās un atšķirīgās identitāšu etniskās un reliģiskās noteiksmes un būtiskās iezīmes;

·         Kristīgās reliģijas integratīvais potenciāls un tā manifestācijas iespējas;

·         Multikulturālisms un monokulturālisms, - ģenēze, koncepcijas un viedokļi.

·         Pasaules etniskās un reliģiskās kartes pārmaiņas.

·         Pasaules Baznīcu Apvienības un citi nozīmīgi Baznīcu dokumenti jautājumā par globalizācijas humanitārajām noteiksmēm (Agape, Akra, EKD dokumenti).

·         Glokālisms, tā etniskās, kultūras un reliģiskās noteiksmes;

·         Kultūrkanona ideja, Holandes un Dānijas kultūrkanons un tā pielietojums šo valstu integrācijas politikā;

·         Latvijas kultūrkanona integratīvais potenciāls;

·         LR integrācijas politika starpkaru posmā;

·         LR politika mūsdienās, Kultūras ministrijas dokuments

 

Apmācības ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots!

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit