2018. gada 22. janvāris
Ar spožākajiem skaņdarbiem no iepriekšējo gadu konkursiem Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursa dalībnieki no 2018.gada 26. līdz 28. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē ieskandinās Latvijas simtgadi. Konkurss ir biedrības Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris projekts un notiek jau divdesmit trešo gadu. Konkursu bez ieejas maksas var apmeklēt ikviens interesents.
Šogad starptautiskā žūrija vērtēs 182 izpildītājus no 56 mūzikas skolām. Konkursu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Bērnu fonds.
Šī gada jauno izpildītāju konkurss ieskandinās arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku gadu. Šajos visai Latvijai nozīmīgajos tautas mākslas svētkos būtiska vieta ir arī pūtēju orķestriem. Žanram, kuru mākslinieciskais līmenis pilnībā atkarīgs no mūzikas skolās ieliktajiem pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles prasmes pamatiem. Esmu gandarīts, ka konkurss savā ziņā ir ieguldījums arī orķestru kustībā. Ne jau visi konkursa dalībnieki izvēlēsies profesionāla mūziķa karjeru, bet ar konkursu, Latvijas Jauniešu pūtēju orķestri, radošo nometni PLUS mēs veidojam vidi, kura motivē spēlēt ansamblī, orķestrī.
(Jānis Puriņš, konkursa žūrijas priekšsēdētājs un XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru Dižkoncerta mākslinieciskais vadītājs)
Piektdien, 26.janvārī
No 10.00 - 11.00 mežragi, no 11.15 – 12.00 obojas un fagoti, no 12.20 - 14.20 trompetes, no 15.00 - 15.45 tromboni, no 16.00 - 16.35 tubas un no 17.00 - 18.30 eifoniji.
Sestdien, 27.janvārī
No 10.00 - 13.00 klarnetes, no 13.30 -19.00 saksofoni.
Svētdien, 28.janvārī
No 9.30 – 12.30 sitaminstrumenti, no 13.00 – 18.45 pikolo flautas un flautas.
Konkursā piedalās: Pētera Barisona Aizkraukles, Alūksnes, Ādažu, Babītes, Jāņa Dūmiņa Baldones, Balvu, Bauskas, Bolderājas, Birzgales, Carnikavas, Alfrēda Kalniņa Cēsu, Staņislava Broka Daugavpils, Dobeles, Dundagas, Garkalnes, Gulbenes, Iecavas, Ikšķiles, Ilūkstes, Jaunpiebalgas, Jelgavas, Arvīda Žilinska Jēkabpils, Juglas, Pāvula Jurjāna, Jūrmalas, Kokneses, Krāslavas, Ķekavas, PIKC Liepājas Mūzika, mākslas un dizaina vidusskola, Lielvārdes, Jāņa Norviļa Madonas, Naujenes, Nīgrandes, Ogres, Ozolnieku, Pārdaugavas, Pļaviņu, Preiļu, Jāņa Ivanova Rēzeknes, Jāzepa Mediņa Rīgas 1., Rīgas 3., Rīgas Doma kora skolas, Rojas, Ropažu MMS „Rodenpois“, Rūjienas, Salaspils, Saldus, Siguldas Mākslu skolas „Baltais flīģelis“, Smiltenes, Talsu, Tukuma, Ulbrokas, Valmieras, Vecumnieku, PIKC „Ventspils mūzikas vidusskolas“, Vidzemes jūrmalas mūzikas un mākslas skolu audzēkņi, Latvijas universitātes pūtēju orķestra, Pūtēju orķestra „Smiltene“ un Rīgas Skolēnu pils orķestra mūziķi.
Informāciju sagatavoja Astrīda Ķēniņa