Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Aicina uz mācībām “Medijpratība un digitālās iespējas kā komunikācijas līdzeklis dažādu etnicitāšu cilvēku saskarsmē”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD NVO nams Aicina uz mācībām “Medijpratība u...

2018. gada 31. janvāris

No 2018. gada 12. līdz 16. februārim ES mājā (Rīgā, Aspazijas bulvārī 28) valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, kā arī visi interesenti, kuru ikdienas darbs saistīts ar dažādu tautību cilvēkiem, aicināti piedalīties bezmaksas mācībās “Medijpratība un digitālās iespējas kā komunikācijas līdzeklis dažādu etnicitāšu cilvēku saskarsmē”. Piecu dienu mācības notiks katru dienu no plkst. 10.30 līdz 17.00.

Mediju un jauno tehnoloģiju straujā izplatīšanās, kā arī iespējas piekļūt daudzveidīgai un liela apjoma informācijai, rada aizvien jaunus izaicinājumus jomās, kas saistītas ar cilvēku paradumiem komunikācijas procesā. Mūsdienās ikviens var kļūt par mediju satura veidotāju, tāpēc  aizvien vairāk aktualizējas nepieciešamība attīstīt kā sabiedrības, tā ikviena indivīda kritisko domāšanu. Turklāt medijpratība ir īpaši nozīmīga jaunu zināšanu radīšanā un starpkultūru komunikācijā.

 Programma (100.00 KB)

Piecu dienu mācību programmā tiks aplūkoti dažādi informācijas tehnoloģiju un digitālie risinājumi gan ikdienas darba sekmīgākai veikšanai, gan sadarbībai un informācijas apmaiņai. Neizpaliks arī ieskats sociālo tīklu un mediju darbības principos. Dalībnieki varēs apgūt publikāciju, vizuālo materiālu un prezentāciju veidošanas un izplatīšanas iespējas digitālajā vidē, kā arī apzināt interneta vietnēs pieejamās iespējas komunikācijai dažādu tautību starpā.

Apmācības norisināsies projekta „Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija” ietvaros, ko īsteno biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. 


Pašreiz nozīmīga daļa mūsu savstarpējās saziņas un informācijas apmaiņas notiek digitālajā vidē, tai skaitā ar sociālo tīklu starpniecību, tāpēc ir svarīgi pēc iespējas labāk izprast šīs virtuālās pasaules darbības principus, iekšējās kārtības noteikumus un to, kā neapmaldīties viltus ziņās. Uzskatām, ka ir svarīgi stiprināt kultūras un izglītības nozares darbinieku kapacitāti, nodrošinot ar būtiskāko informāciju un domapmaiņu,” uzsver British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.

Lekcijas vadīs nodibinājuma “Baltijas Reģionālais fonds” jauniešu centra vadītāja un komunikāciju platformas NVO TV administratore, vairāku Latvijas kultūras vēstnieku nometņu lektoreLīga Siliņa un IT speciālists, lektors Kristaps Budrēvics.  

Līga Siliņa: “Mediji bieži tiek izmantoti informācijas sagrozīšanai un dažādu nacionalitāšu sanaidošanai. Digitālajā laikmetā, kad tehnoloģijas attīstās un to piedāvājums paplašinās ik brīdi, ir svarīgi apzināties digitālās vides ietekmes un kritiski izvērtēt medijos pieejamo informāciju.  Ir svarīgi prast arī izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas savā ikdienā, lai efektīvāk veiktu savu darbību un veicinātu starpkultūru komunikāciju.” 

Mācību kursa “Medijpratība un digitālās iespējas kā komunikācijas līdzeklis dažādu etnicitāšu cilvēku saskarsmē” lekcijās aicināts pieteikties ikviens interesents, kurš vēlas pilnveidot savu personīgo un profesionālo pieredzi, pilnveidot saskarsmes prasmes un zināšanas sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām un sociālo grupu cilvēkiem.

 

Apmācībām var pieteikties šeit- http://ejuz.lv/hr5

 

Papildu informācijai:

T. 29822258

http://www.sadarbibasplatforma.lv/

https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/

https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/

https://twitter.com/sadarbibasplatf 

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit