Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Pašvaldību pārstāvji aicināti pieteikties starptautiskam ilgtermiņa projektam darba ar jaunatni kvalitātes celšanai

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pedagogiem Pašvaldību pārstāvji aicināti pie...

2018. gada 6. februāris

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA), turpinot pagājušajā gadā uzsākto stratēģiskās partnerības projektu „Europe Goes Local: Supporting Youth Work in Municipal Level”, aicina Latvijas pašvaldību jaunatnes lietu speciālistus (vai citus darbiniekus, kas atbildīgi par jaunatnes jomu), līdz 16. februārim pieteikties dalībai projektā.

Projekta aktivitātes tiks īstenotas 4 moduļu ietvaros, kas paredz vairākas 3 dienu klātienes apmācības pirmajā pusgadā un dalību starptautiskā konferencē Portugālē jūnijā. Šīs aktivitātes tiks papildinātas ar individuālām konsultācijām ar projektam īpaši piesaistītu mentoru. Projekta mērķis ir uzlabot darba ar jaunatni kvalitāti vietējā līmenī, sniedzot regulāru un ilgtermiņa atbalstu pozitīvu pārmaiņu veicināšanai.

Aicinām pieteikties projektam interesentus, kuri ir saņēmuši atbalstu no savas pašvaldības dalībai projektā un kuri vēlas uzlabot darba ar jaunatni kvalitāti savā pašvaldībā un ir gatavi aktīvi darboties projektā 12 mēnešus! No vienas pašvaldības vēlams pieteikt 2-3 cilvēku grupu, kas kopīgi darbosies projekta ietvaros. Piesakoties projektam, jāieplāno trīs dienu apmācības, kas notiks no 2018. gada 28. februāra līdz 2. martam.

Pieteikuma anketa: https://goo.gl/forms/EbyT2pkQgQujsZmn2

Plašāka informācija par projektu: http://bit.ly/2rZEUce


Pagājušajā gadā konkurence dalībai projektā bijusi liela, saņemti 42 pašvaldību pieteikumi, no kuriem tikai 7 bija iespējams apstiprināt un sniegt individuālu atbalstu darba ar jaunatni kvalitātes celšanai - Auces novada pašvaldībā, Brocēnu novada pašvaldībā, Dundagas novada pašvaldībā, Kocēnu novada pašvaldībā, Limbažu novada pašvaldībā, Saulkrastu novada pašvaldībā un Valmieras pilsētā.

Nākamajā periodā JSPA plāno turpināt sadarbību ar vēl 7 pašvaldībām.

Vērtējot 2017. gadā paveikto, pašvaldībās sasniegti dažādi mērķi, piemēram, Valmieras pilsētā pateicoties dalībai projektā un tajā gūtajām zināšanām un citu pašvaldību pieredzei, ir radusies iespēja vietējiem lēmumu pieņēmējiem nodalīt jaunatnes jomu kā atsevišķu un patstāvīgu jomu, iekļaujot to kā vienu no prioritātēm kopējā attīstības plānā.

Jaunieši ir viena no Valmieras prioritātēm. Priecājamies sadarboties un atbalstīt idejas, kas padara Valmieru par viņiem draudzīgu pilsētu. Ar šo projektu nostiprinām esošās pieejas darbā ar jaunatni un strādājam pie nākamajām. Tas pašvaldībai ir vērtīgs guvums,” norādaValmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Savukārt Saulkrastu „Jauniešu māja” pēc dalības projektā plāno arī iesaistīties programmā „Erasmus+: Jaunatne darbībā”. Organizācija jau ir iesniegusi akreditācijas pieteikumu, lai nākotnē varētu pie sevis uzņemt citu valstu jauniešus vai nosūtīt Saulkrastu jauniešu brīvprātīgā darbā uz kādu no citām Eiropas valstīm.  

„Projekts „Europe Goes Local” bija lieliska iespēja attīstīt „Jauniešu Māju” Saulkrastos un jaunatnes politiku kopumā visā novadā. Noteikti var izcelt to, ka tika nodrošināts profesionāls mentoru atbalsts un organizētas noderīgas starptautiska un nacionāla līmeņa apmācības. Projekta laikā tika gūti kontakti no dažādām jauniešu organizācijām ar kurām kopīgi tiek realizēti projekti,” apstiprina Saulkrastu jaunatnes darbinieks Renārs Peksis.

Tā kā projekts ilgs līdz 2019. gada pavasarim, JSPA turpinās iesākto darbu, iesaistot aktivitātēs vēl vairāk pašvaldību un jaunatnes jomas ekspertu, lai celtu darba ar jaunatni kvalitāti pašvaldībās.

 

Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+: Jaunatne darbībā”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”. Kopējā summa, kas pieejama JSPA administrēto programmu projektu īstenošanai 2018. gadā ir vairāk nekā 6 miljoni eiro.

 

Papildu informācijai:

Jolanta Sermā
Komunikācijas daļas vecākā referente                                                         
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra                                                             
Tālr.: 67356251, e-pasts:
jolanta.serma@jaunatne.gov.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit