Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas 264.pirmsskolas izglītības iestādē “Zelta atslēdziņa” Ziedoņa “Baltās pasakas” uzvedums

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pirmsskolas Rīgas 264.pirmsskolas izglītības ...

2018. gada 27. februāris

23. februārī Rīgas 264.pirmsskolas izglītības iestādē “Zelta atslēdziņa” Britu Padomes un Izglītības iniciatīvu centra projekta “Kompetents pedagogs 21.gadsimtā: zināšanas praksē” ietvaros, tika rīkots seminārs ar vadmotīvu “Mācīsim bērnus, domājot baltas domas”. 

Šajā skaistajā, baltajā dienā mums bija patiess prieks uzņemt Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Mārdega” un Rīgas 272.pirmsskolas izglītības iestādes “Pērlīte” vadību – mācību vides pilnveidošanas darba grupas domubiedrus. 

Piedāvājām viesiem ieskatīties ikdienas skolotāju darbā caur jaunu redzējumu – No baltām domām – balti darbi! Semināra viesi apskatīja radošās darbnīcas Papīra fabrika ietvaros veidoto bērnu darbu izstādi “Balts uz balta” – balto Rīgu, balto balli, balto pilsētvidi u.c. mākslas darbus.

Baltā krāsa ir visai nozīmīga latviešu folklorā, tā simbolizē tikumību, šķīstību, gaismu, labestīgumu, saskaņu, darba tikumu.

"Balta mana māmuliņa,

Balti mani audzināja:

Pati sevi netaupīja,

Balti mani audzinot."

Tāpēc, kā veltījums Latvijas 100 gadu jubilejai, semināra programmā tika iekļauta pasakas dramatizācija pēc viena no populārākajiem latviešu literāro pasaku autoriem - Imanta Ziedoņa “Baltās pasakas” motīviem. Lai gan tradicionāli to apgūst sākumskolās, tā ir viegli uztverama un saprotama arī pirmsskolas vecuma bērniem. No teorijas praksē - vispirms klātesošajiem uz lielformāta ekrāna tika demonstrēta Maijas Pumpures īsfilma pēc Ziedoņa “Baltās pasakas” motīviem, bet pēc tam bērnudārza bērni rādīja savu “Baltās pasakas” uzvedumu.

Pateicoties šim projektam, tagad arī mazākumtautību pirmsskolas vecuma bērni kopā ar balto kurmi baltajā dienā ir pabijuši mežā ar baltajiem kokiem, dzirdējuši “baltā gaiļa balto dziesmu”,  sastapuši “balto vistiņu, kas izdēja baltu olu un pazaudēja to sniegā”, redzējuši kā “baltajai vāverei piedzima balti vāverēni, ielēca baltajos koku zaros” un pazuda…

Sirsnīgi pateicamies mūsu sadarbības partneriem no “Mārdegas” un “Pērlītes”, kas mēroja tālo ceļu pie mums šajā aukstajā ziemas dienā.

Vislielākais paldies mūsu skolotājām – latviešu valodas skolotājai Kristīnai Jeļisejevai, kura palīdzēja izstāstīt “Balto pasaku”, latviešu valodas skolotājai Marinai Taranei, kura iejutās baltā kurmja tēlā, kā arī maestro – mūzikas skolotājai Olgai Aleksjukai, kura, spēlēja uz “baltajām” klavierēm un visbeidzot, “Baltās pasakas” uzvedums nebūtu iespējams bez tās mazajiem “baltajiem” dalībniekiem no 6. un  9.grupas.

Dārgie kolēģi, ja Jūs ieinteresēja mūsu “Baltās pasakas” scenārijs, esiet vienmēr laipni aicināti “Zelta atslēdziņā”!

 

Informāciju sagatavoja:
Rīgas 264. pirmsskolas izglītības iestādes “Zelta atslēdziņa” vadītāja Nataļja Staņiševska

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit