Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Aicina pieteikties dalībai XIII starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos “Baltijas mūzikas ceļš”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Aicina pieteikties dalībai XIII s...

2018. gada 2. aprīlis

Līdz 30. maijam izsludināta pieteikšanās dalībai XIII starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos „Baltijas mūzikas ceļš", kas no 17. līdz 26. jūlijam noritēs Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis". Dalībai kursos aicināti pieteikties Latvijas un ārvalstu mūzikas mācību iestāžu vidējā un augstākā apguves posma audzēkņi un studenti, jaunie komponisti, atskaņotājmākslinieki, jaunie mūzikas skolotāji. 

Meistarkursos ar savu pieredzi dalīsies lektori un mācībspēki no 13 valstīm - Latvijas, Lielbritānijas, ASV, Austrālijas, Austrijas, Grieķijas, Igaunijas, Lietuvas, Meksikas, Polijas, Šveices, Turcijas un Vācijas. Meistarkursu mērķis ir latviešu jauno mūziķu profesionālās meistarības pilnveide.  Neformālā, draudzīgā meistarkursu darbības atmosfēra veicinās tās dalībnieku savstarpējo kontaktu veidošanos,  iespējamai kopējai profesionālai muzicēšanai nākotnē.

Meistarkursu pirmsākumi meklējami trīs starptautiskajās latviešu jauno mūziķu radošajās nometnēs Kanādā. Un kopš 1994.gada Latvijā ir organizētas 12 šādas nometnes, kas laika gaitā ar savu augsto profesionālo līmeni ieguvušas meistarkursu statusu. Meistarkursu unikalitāti un nepieciešamību raksturo iespēja topošajiem akadēmiskās mūzikas atskaņotājmāksliniekiem un pedagogiem - potenciālajiem augstāko mūzikas un mūzikas pedagoģijas augstskolu studentiem, iepazīties ar augstāko mūzikas mācību iestāžu piedāvātajām izglītības programmu iespējām un to docētājiem.

Šajos meistarkursos liela uzmanība tiks pievērsta baltiešu mūzikas daiļradei un tās interpretācijai. Meistarkursu vadītāju un dalībnieku koncerti bagātinās Siguldas koncertdzīvi, atklājot daudzveidīgās interpretāciju iespējas latviešu, lietuviešu un igauņu mūzikas sacerējumos.  Dalībniekiem būs iespēja teorētiskajās lekcijās gūtās zināšanas pielietot radošajās izpausmēs koncertvakaros, kā arī par koncertiem rakstīt recenzijas meistarkursu avīzei. 

Koncertos paredzēts atskaņot Pētera Plakida mūziku īpašā piemiņas koncertā (18.07), kā arī, divos meistarklašu vadītāju koncertos (19.07, 20.07) - Andra Dzenīša, Jura Karlsona, Anitas Kuprisas, Selgas Mences, Imanta Mežaraupa, un citu jubilāru opusus. Visi Siguldas koncerti būs bez maksas un pieejami apmeklētājiem no Siguldas un visas Latvijas.

Lekcijās meistarkursu dalībnieki pilnveidos zināšanas par Baltijas valstu akadēmisko un tautas mūziku, kā arī, baltiešu atskaņotājmāksliniekiem un baltiešu kultūras attīstību un nākotnes virzieniem. Praktiskajās nodarbībās, muzicējot ievērojamu Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citu ārvalstu/diasporu mūziķu vadītajās nodarbībās, jaunajiem mūziķiem būs iespēja attīstīt un pilnveidot mūsdienu un citu stilu mūzikas iemaņas un prasmes. Savās meistarklasēs, meistarklašu vadītāji arī apskatīs viena speciāli izvēlētā baltiešu skaņdarba dažādās interpretācijas, formu un stilistiskās rakstura īpatnības. Viens no šiem skaņdarbiem būs Pētera Vaska “Klusuma auglis” klavieru kvartetam un flautai; pats autors piedalīsies īpašā kamermūzikas meistarklasē ar ieskatu sava skaņdarba interpretācijā.

Kompozīcijas semināros, kurus vadīs pazīstami Latvijas un ārvalstu kompozīcijas meistari, dalībnieki gūs zināšanas par mūzikas tehnoloģijas lomu jaunradē, dažādu muzikālo žanru mijiedarbību un izmantošanu radošā procesā.  Jauniem komponistiem būs iespēja komponēt jaundarbu meistarkursu rezidences Trio Art-i-Shock ansamblim – gan solo, gan dueta, gan pilnam trio sastāvam (Agnese Egliņa - klavieres, Guna Šnē - čells, Elīna Endzele - sitaminstrumenti). Komponista Dimitra Maronida vadībā studenti iepazīs pamatus darbam ar elektroakustiskās mūzikas programmām, kā arī ierakstu tehnoloģiju un radīs unikālu skaņu instalāciju, kas ietvers skaņu ainavas no katra studenta dzimtās vietas.  Uzmanība tiks pievērsta arī baltiešu un citu laikmetīgās mūzikas analīzei.

Jaunie mūziķi, kuri veic pedagoģisko darbību astoņās lekcijās un semināros, gūs zināšanas par jaunām pieejām un metodikām lekciju ciklā “Personības mūzikā”, kā arī apmeklēs meistarklašu vadītāju klases, lai izvērtētu dažādas mācīšanas metodes un pieejas. Pēc ilga laika, meistarkursos atkal būs koncerta kokles meistarklase Andas Eglītes vadībā, saksofona meistarklase Arvīda Kazlauska vadībā un trompetes meistarklase Jāņa Porieša vadībā.

Meistarkursu vadītājs – Ventis Zilberts (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija), mākslinieciskā vadītāja -  Dace Aperāne (ASV), savukārt kursu nozaru vadītāji  atskaņotājmākslā – Agnese Egliņa (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija) un Ventis Zilberts (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija), kompozīcijā un mūzikas teorijā - Gundega Šmite (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija), mūzikas pedagoģijā – Dace Aperāne.

Meistarkursu programmu un lektoru sarakstu, pieteikšanās un dalības maksas apmaksas kārtību, kā arī citu papildus informācija:  meistarkursu mājaslapā – www.baltaisfligelis.lv/muzika/meistarkursi.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Siguldas novada pašvaldība, Amerikas latviešu apvienības Kultūras fonds, Pasaules Brīvo latviešu apvienības Kultūras fonds, Latviešu kultūras biedrības TILTS “Mūzikas nometnes fonds”, Latviskā Mantojuma fonds Bostonā, Montreālas latviešu sabiedriskais centrs, Daugavas Vanagu un Vanadzes Ņujorkā un citas latviešu organizācijas un labvēļi ASV un Kanadā.


 12.jpg

Informāciju sagatavoja:

Meistarkursu mākslinieciskā vadītāja: Dace Aperāne

Meistarkursu koordinatore: Jolanta Bimbere

E - pasts: direktors@baltaisfligelis.lv

http://baltaisfligelis.lv/muzika/meistarkursi

www.facebook.com/Starptautiskiemeistarkursi/

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit