Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Nebijis “Vitamīns ES” daudzums nonāk Latvijas skolās!

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Skolas Nebijis “Vitamīns ES” daudzums no...

2018. gada 16. marts

2018. gada martā ikviena Latvijas izglītības iestāde saņem “Vitamīns ES” -  zinātkāri un izpratni rosinošas spēles, vizuālos un informatīvos materiālus par Eiropas Savienību.

“Vitamīns ES” atvēršanas svētkos Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzsvēra: “Hermanim Hesem pieder brīnišķīgs teiciens: "Zināšanas var izstāstīt, bet gudrību ne. To var atrast, to var izdzīvot, var ļaut, lai tā tevi nes, ar to var darīt brīnumus, bet pateikt un iemācīt to nevar." Mūsu sagatavotais mācību materiāls Latvijas skolām ļaus skolēniem un skolotājiem zināšanas atklāt un pašiem izdzīvot, tā radot iespēju kļūt arvien gudrākiem, jo  šis ir laiks, kad vairāk kā jebkad nepieciešami gudri un kritiski domājoši cilvēki, kas paši spēj pieņemt loģiskus un pamatotus lēmumus par savu nākotni Latvijā un Eiropā.” 

“Vitamīns ES” mērķis ir sekmēt mūsdienīgu mācību procesu, pilnveidojot skolēnu zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību un Latviju, stiprināt skolēnu pilsoniskuma un līdzdalības apziņu un prasmes.

Materiāli veidoti, ļaujot bērniem iepazīt un runāt par sev tuviem un interesantiem tematiem – katrs pats, daba, vide, valoda, dzīve sabiedrībā, Latvija un citas ES dalībvalstis.

Pateicoties plašajai tematikai, materiāli ir integrējami dažādos mācību priekšmetos, iesaistot bērnus aktīvā izziņas un mācību procesā, aktivizējot iepriekšējās zināšanas un veidojot kopsakarības, attīstot kritisko domāšanu un argumentēšanas prasmes, kā arī uzskatāmi atspoguļojot, ka saruna par Eiropu nenozīmē sarunu tikai par politiku, bet ietver ikvienu dzīves šķautni un katrs var atrast sev tuvāko un interesantāko ceļu, iepazīstot Eiropu. 

Valsts Izglītības Satura centra vadītājs Guntars Catlaks kā būtisku min: “Domājot par jauno paaudzi - tiem nākotnes Latvijas un Eiropas pilsoņiem, kuri uzsāks skolas gaitas šogad un veidos mūsu sabiedrību gadsimta vidū, vēlos uzsvērt izglītības pieaugošo lomu mainīgajā pasaulē. Viņiem nāksies dzīvot un strādāt šobrīd nezināmā ekonomikā, veidot sadarbību un valstī šobrīd nezināmos politiskos apstākļos. Tāpēc būtiskas ir vērtības, caurviju prasmes kas ļaus nepārtraukti mācīties un pilnveidot gan sevi, gan valsti, gan Eiropas Savienību. Šāda pieeja ir vispārējās izglītības jaunā satura pamats un būtība, un es ļoti augstu vērtēju izstrādātos mācību līdzekļus, kuri dos iespēju skolēniem iegūt Eiropas dimensiju mācību saturā.”

“Vitamīns ES” ietver materiālus sākumskolai, pamatskolai un vidusskolai (Eiropas alfabēts, mērlenta “Augu Latvijā un Eiropā”, Eiropas domino, Bingo, spēļu kārtis u.c.), metodiskos ieteikumus darbam, kā arī katra izglītības iestāde saņem Eiropas Savienības karogu.

 

“Vitamīns ES” tiek piegādāts katrai izglītības iestādei individuāli un piegāde noslēgsies 30. martā. 

Sīkāk http://esmaja.lv/vitamins_es

 

“Vitamīns ES” ir izstrādāts ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu, sadarbībā ar Eiropas Kustība Latvijā.

 

Informāciju sagatavoja

Liene Valdmane, Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit