Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Noritējusi Rīgas un Kurzemes reģiona NVO pieredzes apmaiņas un tīklošanas konference

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD NVO nams Noritējusi Rīgas un Kurzemes reģi...

2018. gada 3. aprīlis

Ceturtdien, 29. martā, NVO namā pulcējās Rīgas un Kurzemes reģionā darbojošos pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti, lai dalītos pieredzē un labajā praksē par nevalstiskā sektora un pašvaldību sadarbības modeļiem, finansējuma iespējām, kopīgi īstenotajiem pasākumiem un  partnerības stiprināšanu.

Konferenci atklāja Rīgas domes Izglītības, kultūras sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas vadītāja Ilona Doniņa, paužot prieku par iespēju uzņemt Kurzemes reģiona pārstāvjus Rīgā un novēlēja vērtīgu un auglīgu viedokļu apmaiņu.

Ar savu pieredzi sadarbībā ar NVO dalījās Rīgas, Kuldīgas, Liepājas, Brocēnu un Saldus pašvaldību pārstāvji. Tika minēti dažādi finansēšanas modeļi, iespējas kā veicināt biedrību un nodibinājumu sadarbību ar pašvaldībām, kā arī konkrēti piemēri kā pašvaldības atbalstījušas sava reģiona NVO un palīdzējušas stiprināt to kapacitāti.

Savukārt biedrību “Dižavots”, “Ilizianna”, “Mantinieki”, “Mūsu ligzda” un Kandavas novada iespēju fonda pārstāvji prezentēja savus labās prakses piemērus, iedvesmoja ar saviem veiksmes stāstiem un dalījās pieredzē par sadarbību ar pašvaldību un finansējuma iespējām.

Biedrības “Kurzemes NVO atbalsta centrs” priekšsēdētāja Inese Siliņa iepazīstināja klātesošos ar centra darbību un nevalstisko organizāciju atbalsta aktivitātēm kā arī iezīmēja nākotnes plānus sadarbībai Kurzemes reģiona NVO ar Rīgas organizācijām.

Konferences gaitā izvirzītās labās prakses idejas, piemērus, priekšlikumus un identificētās problēmas NVO un pašvaldību sadarbībā apkopoja dažādu līmeņu organizāciju sadarbības eksperte Solvita Vēvere un rosināja klātesošos iesaistīties diskusijā. Solvita Vēvere arī aicināja vērst uzmanību uz dažādiem ārvalstu fondu finansēšanas konkursiem un  īstenot patiesi labas idejas, nebaidoties no projektu dokumentācijas sagatavošanas un atskaitēm.  

Lai priecētu konferences dalībniekus, Latviešu Sieviešu invalīdu asociācija “Aspazija” bija izkārtojusi izstādi ar dalībnieču dažādās rokdarbu tehnikās radītiem darbiem.  

Noslēgumā konferences dalībnieki atzina, ka savstarpējās pieredzes apmaiņa dažādu reģionu NVO un pašvaldībām ir vērtīga un nepieciešama, un šādi tīklošanās pasākumi dod iedvesmu tālākai darbībai un rosina jaunas idejas.

 konf4.jpg


Informāciju sagatavoja:

Katrīna Šternberga
RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas
NVO atbalsta sektora projektu koordinatore

 

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit