Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Jau šo sestdien aizsākas pasākumu cikls jauniešiem. Pirmais – Madonā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Jaunatnes lietas Jau šo sestdien aizsākas pasākumu...

2018. gada 13. aprīlis

Latvijas Jauniešu galvaspilsētā 2018 jau šo sestdien, 14. aprīlī, plkst. 12.00 jauniešu interešu centrā “Kubs” notiks iedvesmas personu pasākuma cikla atklāšana. Madonā viesosies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) un jaunietis Gatis Kondrāts (22 gadi) ar savu komandu no “Street Warriors”, lai iedvesmotu jauniešus rīcībai, savu sapņu īstenošanai, kā arī pastāstītu par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu iespējām.

Gatis ir aktīvs jaunietis, kurš, attīstot savu hobiju – ielu vingrošanu – kopā ar draugiem dibināja biedrību “Street Warriors” un uzņēmumu “Big Show”. Viņš vienmēr cenšas izmantot dažādas iespējas, lai pietuvotos savam mērķim. Interesanti, ka pirmsākumi Gata panākumu virknei meklējami arī kādā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektā. Tieši tad, kad Gatis sāka nodarboties ar ielu vingrošanu, viņam bija iespēja piedalīties Jauniešu apmaiņas projektā Maķedonijā. Projekta tēma bija par ielu vingrošanu.

“Citreiz, uzzinot projekta nosaukumu, liekas, ka tā ir tēma, kura būs par sarežģītu, kurā neko nesaprotu, bet, kad aizbraucu uz “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu, viss izvēršas citādāk. Tādēļ aicinu arī citus jauniešus nenobīties un izmantot iespējas kļūt par starptautisku projektu dalībniekiem. Tas iedrošina īstenot pašam savus sapņus. Dod enerģiju un ticību sev,” pieredzē dalās Gatis.  

14. aprīļa pasākuma programmā:

-  interaktīvas aktivitātes kopā ar šova komandu “Street Warriors”;

-  iedvesmas stāsti;

-  informācija par jauniešu iespējām Eiropā;

-kopīga saldējuma ēšana, nosvinot pavasara atnākšanu.

Pasākuma norise plānota no plkst. 12.00 līdz 16.00.

Lai nodrošinātu nepieciešamo saldējumu skaitu, lūdzam uz pasākumu iepriekš pieteikties, aizpildot anketu: https://goo.gl/forms/byJAR51yop22zZ5H2


 Gatis no Street Warriors 4.jpg 

Eiropas Komisija ir izstrādājusi starptautisku iniciatīvu “Network of Role Models”, kuras mērķis ir iedvesmot jaunieti līdzdarboties, mazināt atstumtību, radikalizāciju, kā arī veicināt sociālu iekļaušanu, aktīvu pilsoniskumu un piederību Eiropas vērtībām, radot vietu nopietnām un nenopietnām sarunām ar iedvesmas personām (Role Models).  

Latvijā Eiropas Komisijas izstrādāto iniciatīvu jauniešiem īsteno JSPA.

Iniciatīvas “Network of Role Models” ietvaros tiek izvēlētas trīs iedvesmas personas, ar kurām jauniešiem visa gada garumā būs iespēja tikties dažādos pasākumos Latvijas reģionos. Pirmā tikšanās norisināsies Madonā ar JSPA veiktajā jauniešu aptaujā izvirzīto iedvesmas personu – Gati Kondrātu un viņa pārstāvēto šova komandu “Street Warriors” no Ogres.  

Informācija par plānotajiem pasākumiem un to norises vietām būs pieejama www.jaunatne.gov.lv.

 

Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+: Jaunatne darbībā”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”. Kopējā summa, kas pieejama JSPA administrēto programmu projektu īstenošanai 2018. gadā ir vairāk nekā 6 miljoni eiro.

 

Papildu informācijai:
Kintija Bulava, Komunikācijas daļas vecākā referente                                                         
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra                                                             
e-pasts:
kintija.bulava@jaunatne.gov.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit