Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Vairāk nekā 350 vidusskolēni šonedēļ “iekāpj” Latvijas Universitātes “Studenta kurpēs”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Jaunatnes lietas Vairāk nekā 350 vidusskolēni šone...

2018. gada 13. aprīlis

Latvijas Universitāte (LU) tradicionāli  jau 12. reizi  rīko pasākumu „Studenta kurpēs”. Šogad tas notiek no 9. līdz 13. aprīlim. Pasākuma laikā vidusskolēnam ir iespēja vienu dienu būt kopā ar studentu, kurš studē izvēlētajā studiju programmā.

Šonedēļ skolēni no visas Latvijas viesojas LU un katrs vienu dienu pavada kopā ar studentu, kurš mācās fakultātē, kas vidusskolēnu interesē. Kopīgi tiek apmeklētas visas nodarbības:  lekcijas, semināri, praktiskie darbi, nodarbības laboratorijās, tādējādi izjūtot studiju procesu, gūstot reālu priekšstatu par studiju programmām, saturu, mācībspēkiem, studiju vidi; ir iespēja uzzināt arī par ārpusstudiju aktivitātēm. 

“Salīdzinot ar Atvērto durvju dienām, šeit es varu uzzināt vairāk, saprast kritērijus, izrunāt ar studentiem. Ļoti patika pasniedzējs un studiju vide, arī nākotnes redzējums iezīmējas skaidrāks,” iespaidos dalās Rīgas 88. vidusskolas skolnieks Andrejs Čaplinskis, kurš ir viens no diviem Juridiskās fakultātes 2. kursa studenta Edgara Cebaka sekotājiem un turpina: “Mani interesē advokāta un prokurora profesija, tāpēc vēlējos iepazīties klātienē, kā notiek studijas. Lai gan interesē arī psihologi, tomēr pašlaik šķiet, ka izvēle vairāk ir par labu juristiem.”  

Šogad “Studentu kurpēs” dalība ir apstiprināta 368 skolēniem un 203 studentiem, kuriem viņi seko, visvairāk skolēnu ir Juridiskajā fakultātē – 52, Sociālo zinātņu fakultātē – 49, Humanitāro zinātņu fakultātē – 42. Bet atsaucīgākie studenti šogad ir Tiesību zinātņu, Komunikācijas zinātņu un Bioloģijas studiju programmās.  

Savukārt visvairāk vidusskolēnu pieteikušies no Rīgas skolām – Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Rīgas 40. vidusskolas, Rīgas 64. vidusskolas, Rīgas Angļu ģimnāzijas, Rīgas Teikas vidusskolas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas.  No reģioniem plašāk pārstāvēta ir Daugavpils 3. vidusskola, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola, Siguldas Valsts ģimnāzija, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija un Ventspils Valsts 1. ģimnāzija. 

Datorikas fakultātes 1. kursa studentes Samantas Martuženokas (šonedēļ kopskaitā viņai ir 6 sekotāji) trešdienas sekotājairRīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas 12. klases skolniece Amanda Čudare. Pēc pirmās studentiskā vidē pavadītās lekcijas viņa stāsta:  “Nodarbība bija interesanta, varēju pat sekot līdzi un sapratu, jo man patīk matemātika, par datorsistēmām gan nebija skaidrs – tas bija kaut kas jauns, bet interesants,” un turpina: “Atnākt uz Datorikas fakultāti ieteica gan skolotāja, gan arī pazīstams fakultātes pasniedzējs. Labi, ka izvēlējos ierasties, bet būs nopietni jādomā, jo ļoti daudz kas interesē.”  

Savukārt par iemesliem, kāpēc students izvēlas piedalīties pasākumā “Studenta kurpēs” savu viedokli izklāsta E. Cebaks: “Tā kā man pašam pirms studijām bija grūti izlemt, kur stāties, sapratu, ka tagad varu palīdzēt kādam vidusskolēnam palīdzēt izvēlēties, par visu izstāstot un paskaidrojot vienkāršā valodā, jo informācija mājaslapā nereti liekas pagrūti saprotama. Arī daudziem studiju biedriem ir sekotāji, vienai studentei pat pieci. Uzskatu, ka tas ir ļoti būtiski – dot iespēju vidusskolēnam pārliecināties, kas būs pareizā izvēle.” Tā, piemēram, pagājušā gad Edgara sekotājs izvēlējās studijas tepat – Datorikas fakultātē. 

“Pasākums ir nepārprotami pozitīvs,” tā savu izvēli piedalīties pasākumā pamato studente S. Martuženoka: “Motivēja arī pagājušā gada labā pieredze, kad pati kā 12. klases skolniece piedalījos “Studenta kurpēs”, tagad ar dalību vēlos dot savu artavu LU, jo es lepojos ar savu Universitāti un fakultāti, vēlos parādīt citiem, cik pie mums ir labi un kādas ir iespējas. Tāpēc izrādu, cik daudz vien iespējams – bibliotēku, laboratoriju, mācību telpu, arī studentu pašpārvaldes telpu, jo pati aktīvi tajā darbojos. Uzskatu, ka šī ir tā vienreizējā un lieliskā iespēja, kad var iepazīt fakultāti, studiju vidi un ikdienu, un tas nav vienkārši apraksts mājaslapā! Arī studentu pašpārvaldē cenšamies būt aktīvi un piesaistīt sekotājus, lai arī turpmāk LU būtu lieliski studenti.”

Abas meitenes – Amanda un Samanta – vienprātīgi iesaka vidusskolēniem izmantot šo iespēju “iekāpt studenta kurpēs”, jo tā ir lieliska pieredze abām pusēm.  

Latvijas simtgades gadā, skolēniem tiek dāvināta piespraude, uz kuras ir attēlota tautiskā rakstu zīme “Laimas skujiņa”, kas, simboliski norādot pareizo dzīves ceļu, palīdz nepadoties apstākļiem un rosina mērķtiecību darbā.  

Lai gan šā gada pasākums “Studentu kurpēs” vēl notiek,  domājam jau par nākamo, tāpēc Studentu servisu departamenta metodiķe Inita Šneidere skaidro, kā uzzināt par pasākumu, kā pieteikties un kādi ir atlases kritēriji: “Informācija par pasākumu tiek publicēta LU portālā, izstādē “Skola” tiek dalītas informatīvās skrejlapas,  uz visām skolām tiek izsūtīti informatīvās e-pastu vēstules. Studentiem un skolēniem pieteikšanās ir portālā skolas.lu.lv, kur ir izvietota pasākuma platforma. Ja pieteikšanās sagādā grūtības, ir jābūt neatlaidīgiem, jāizlasa sniegtā informācija un jājautā organizatoriem, ja kaut kas nav skaidrs.

Ne vienmēr uz pasākumu tiek apstiprināti visi skolēni, jo tas atkarīgs no pieteikušos studentu skaita programmā. Parasti papildus meklējam vēl citus atsaucīgus studentus, uzrunājot caur Studentu pašpārvaldēm un nosūtot tiešas ziņas LU informatīvajā sistēmā LUIS, bet ne vienmēr tas izdodas. Tāpēc, piesakoties dalībai pasākumā, skolēnam jānorāda motivācija un sasniegumi mācību laikā, kas tiek ņemti vērā, ja ir jāizšķiras starp kandidātiem. Studentiem dalība pasākumā ir brīvprātīga. Parasti tie ir aktīvākie studenti. Skolēnam ir iespēja pavadīt visu dienu nodarbībās, kā arī parasti tiek izrādīta fakultātes ēka, bibliotēka, reizēm arī dienesta viesnīcas jeb "kojas". Studenti aktīvi atbild uz skolēnu jautājumiem gan par studiju ikdienu, mācībspēkiem, iestāšanos, brīvo laiku un izklaidēm. Skolēnam arī pašam ir jābūt aktīvam un jājautā, tad diena izdodas.” 

  •  Informācija par pasākumu:

https://www.lu.lv/gribustudet/pasakumi/studijas/studentakurpes/.

 

Pasākumā “Studenta kurpēs” gūtie iespaidi palīdz jauniešiem pieņemt motivētu lēmumu tālākās izglītības izvēlē, gūt priekšstatu par studijām nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, lai vēlāk veiksmīgi iekļautos studiju vidē.

Iepriekšējos gados skolēni aktīvi izmantojuši šo iespēju – pārliecināties par savu turpmākās izglītības izvēli. 2017. gadā piedalījās 305 skolēni un 238 studenti.

Pasākums „Studenta kurpēs” notiek sadarbībā ar AS Swedbank.

IMG_4686.JPG

Foto Toms Grīnbergs:

Augšējā attēlā priekšplānā no kreisās:  Amanda Čudare  un Samanta Martuženoka

Piekšplānā no kreisās:  Andrejs Čaplinskis un Edgars Cebaks

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Tumulkāne

Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments

E-pasts: ilze.tumulkane@lu.lv

 

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitātes vairāk nekā 130 īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs, 19 institūtos, divās koledžās un astoņās filiālēs reģionos strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit