Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Notiks kurss “Telpaugu kopšana” LU Botāniskajā dārzā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pedagogiem Notiks kurss “Telpaugu kopšana” L...

2018. gada 13. aprīlis

Pavasaris Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā pienācis ar ilgi gaidītu jaunumu – kursu par telpaugu kopšanu. Kurss “Telpaugu kopšana” ir LU Interešu izglītības programma, kas būs piemērota gan tiem, kam ikdienas darbs ir saistīts ar augu kopšanu, gan tiem, kas telpaugus audzē savam priekam. Kursā paredzētas gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības. Dalībai LU Interešu izglītības programmā jāpiesakās iepriekš.

Tev patīk apzaļumot telpas savās mājās un veikalos tevi pārņem nepārvarama vēlme papildināt savu kolekciju ar vēl kādu augu? Vēlies saprast, kā tikt galā ar problēmām, kas skārušas tavus iemīļotos istabas augus? Vai esi tikai apzaļumošanas procesa sākuma stadijā un vēlies uzzināt, kā izvēlēties piemērotākos telpaugus? Varbūt tavs ikdienas darbs ir saistīts ar augu aprūpi? Ja atbilde uz kādu no jautājumiem bija pozitīva, LU Interešu izglītības programma “Telpaugu kopšana” būs piemērota Tev.

Programmā notiks 4 nodarbības, no kurām katrā būs teorētiskā un praktiskā daļa. Nodarbības paredzētas 17., 20., 24. un 27. prīlī  plkst. 18.00-21.00. Visas nodarbības notiks LU Botāniskā dārza teritorijā. Kursa noslēgumā dalībnieki, kas apmeklējuši visas cikla nodarbības, saņems LU apliecību par kursa apguvi.Lekcijas vadīs telpaugu kopšanas speciāliste Ingūna Gudrupa.

Nodarbībās tiks sniegtas zināšanas par telpaugiem nepieciešamajiem augšanas apstākļiem un to izvēli atbilstoši telpai. Dalībnieki pilnveidos un papildinās prasmes telpaugu kopšanā, apgūstot pareizu augsnes maisījumu sagatavošanu, augu apgriešanu, pārstādīšanu, pareizu podu izvēli, augu pavairošanu, kaitēkļu apkarošanu un mēslošanu.

Interešu izglītības programmas dalībnieki varēs arī papildināt savu augu kolekciju ar vairākiem interesantiem augiem, kurus nodarbībās sēs un stādīs paši, tā iegūstot iespēju vērot auga attīstību no paša sākuma un izplānot un iestādīt pašiem savu sukulentu kompozīciju, kas atgādinās par paveikto vēl ilgi pēc lekciju kursa noslēguma.

Lekcijām paredzēts sekojošs plānojums:

  • 1.nodarbība, 17.aprīlis plkst. 18:00: Telpaugu izvēle atbilstoši apstākļiem

Telpaugiem piemēroti augšanas apstākļi – temperatūra, gaisma, mitrums. Runāsim par vēsām un siltām telpām piemērotiem augiem un augiem, kas piemēroti gaišām un tumšām telpām. Apskatīsim debespušu un apgaismojuma nozīmi telpaugu kopšanā, kā arī pareizas augu laistīšanas jautājumus. Lai iepazītu telpaugu daudzveidību, dosimies izzinošā ekskursijā pa Augu māju siltumnīcām.

Nodarbības noslēgumā paredzēts praktiskais darbs – augu sēšana

  • 2.nodarbība 20.aprīlis, plkst. 18:00: Telpaugu stādīšana un augsnes substrāti

Otrajā nodarbībā pievērsīsimies jautājumiem, kas saistīti ar augsnes substrātu izvēli atbilstoši augu prasībām (skābummīļi, sukulenti, lielie augi u.c.), kā arī mācīsimies tos sagatavot un pareizi augus pārstādīt.

Otrajā lekcijas daļa būs veltīta epifītu (bromēliju, paparžu) un kukaiņēdājaugu kopšanai.

Praktiskais darbs: sukulentu kompozīcijas stādīšana (līdzi jāņem trauks kompozīcijas stādīšanai, pārējie materiāli dalībniekiem tiks nodrošināti).

  • 3.nodarbība, 24.aprīlis 18:00: Lielo augu un eksotisko augļaugu kopšanas īpatnības. Augu pavairošana.

Lielie augi, to kopšanas īpatnības, augu apgriešana (palmas, fikusi, dracēnas, jukas u.c.).

Eksotiskie augļaugi (Kafija, vīģe, citrusi, banāns, ananāss, psīdija u.tml.)

Augu sēšana, pavairošana ar spraudeņiem. Kaitēkļu apkarošana.

Praktiskais darbs: telpaugu pavairošana ar spraudeņiem. Augu apgriešana (līdzi var ņemt savus telpaugus).

  • 4.nodarbība, 27.aprīlis 18:00: Ziedošie augi. Orhidejas.

Ziedošie augi. Vienreiz vai vairākas reizes gadā ziedošie. Ziemā ziedošie. Sīpolaugi. Orhidejas. Pārstādīšana. Miera periods. Mēslošana. Kaitēkļu apkarošana.

Praktiskais darbs: Orhidejas (Phalaenopsis) pārstādīšana

Lekcijas tiks organizētas interaktīvā formā - dalībniekiem būs iespēja gan apmainīties ar pieredzi savstarpēji, gan konsultēties ar LU Botāniskā dārza telpaugu kopšanas speciālisti Ingūnu Gudrupu par sev aktuālajiem telpaugu jautājumiem. Uz praktiskajām nodarbībām iespējams līdzi ņemt savus augus.

Dalības maksa lekciju ciklā 1 personai: 50 EUR (Cenā iekļauts visu lekciju apmeklējums, ieeja LU Botāniskajā dārzā, augsnes substrāti, augi un citi praktiskajām nodarbībām nepieciešamie materiāli. Dalībniekiem pašiem jānodrošina tikai trauks sukulentu kompozīcijas stādīšanai).

Dalības maksa jāsedz vienā maksājuma reizē pirms pirmās lekcijas norises.

Vietu skaits lekciju kursā ir ierobežots. Pieteikšanās, rakstot agnese.reke@lu.lv. Plašāka informācija: agnese.reke@lu.lv vai 67450860.


Informāciju sagatavoja:
Agnese Reķe

LU Botāniskā dārza Izglītības un ārējo sakaru koordinatore

 

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitātes vairāk nekā 130 īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs, 19 institūtos, divās koledžās un astoņās filiālēs reģionos strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit