Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Noslēdzies skolēnu konkurss “Saliedēti dažādībā”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Skolas Noslēdzies skolēnu konkurss “Sali...

2018. gada 2. maijs

2018. gada 25. un 26. aprīlī Saulkrastos, Minhauzena Undā sirsnīgā un draudzīgā gaisotnē norisinājās skolēnu konkursa “Saliedēti dažādībā” noslēguma pasākums. Par galveno balvu finālā sacentās 3 komandas no Rīgas izglītības iestādēm. Pasākuma ietvaros skolēnu komandas prezentēja projektu rezultātus, dalījās to īstenošanas pieredzē un sacentās zināšanu konkursā.

Par konkursa “Saliedēti dažādībā” uzvarētājiem un 1. vietas ieguvējiem kļuva Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas komanda (pedagoģe Mārīte Gerharde) ar projektu “Pierādi savu iekšējo aktieri!”. Tā mērķis bija veicināt skolu jaunatnes tiesisko izglītošanu, sekmēt jauniešu līdzdalību pilsoniskas un saliedētas sabiedrības veidošanā Latvijā, kā arī sekmēt bērnos drošības sajūtu sabiedrībā un apgūt komandas darbu.

Projekta ietvaros Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas komanda sadarbībā ar Rīgas 1.speciālo internātpamatskolu – attīstības centru janvārī uzsāka īstenot savu ieceri -  izrādes scenārija izveidi un pielāgošanu iesaistītajiem dalībniekiem un lugas “Kā Garausis, Lielais dējējs, olas dēja” iestudēšanu. Reizi nedēļā notika mēģinājumi, savukārt iestudētā izrāde pirmizrādi piedzīvoja 4. aprīlī. Šāds pasākums bija vērtīgs un nozīmīgs attīstības centra bērniem un jauniešiem, lai viņi kļūtu atvērtāki un drošāki apkārtējā sabiedrībā, kā apstiprinājums tam bija ne tikai izrādes veidotājiem veltītie “paldies”, bet arī skatītāju un pašu dalībnieku sajūsma un prieks par rezultātu. Turklāt sadarbība turpinās, un izrāde tika vēlreiz parādīta Teātra festivālā bērniem ar speciālām vajadzībām “Mēs varam!” un arī 20. maijā notiks atkārtota izrāde.

2. vietu ieguva Rīgas Austrumu vidusskolas komanda ar projektu “Vienoti Olimpiskajā kustībā” (pedagoģe Irina Tihomirova), kura mērķis bija izglītot jauniešus pilsonības un sabiedrības integrācijas jautājumos caur olimpiskajām vērtībām, veicināt jauniešu līdzdalību sporta dzīvē un  palielināt sporta nozīmi jauniešu ikdienas dzīvē. Projektam veltītais moto skan: “Saliedēti dažādībā zem olimpiskā karoga!”

3. vietu ieguva Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas komanda (pedagogs Kristers Dzenis) ar projektu  Mēs esam Latvija!”. Šis projekts bija veltīts, lai iesaistītu jauniešus diskusijās par Latviju, informētu par Latvijas tradīcijām un paražām izzinošās nodarbībās.   

Projektu prezentācijas un Latvijas vēstures, kultūras zināšanas vērtēja žūrija, kuras sastāvā darbojās divi Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un trīs Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvji.

Uzvarētājkomanda  izlozēja vienu no četriem ceļojuma maršrutiem un vasarā dosies piecu dienu ceļojumā uz Poliju un Slovākiju.  Noslēguma pasākuma gaitā jauniešiem bija iespēja paplašināt savu redzesloku un zināšanas, apmeklējot divas lekcijas. Pirmajā lekcijā – diskusijā biedrības “Jaunatnes līderu koalīcija” pārstāve Inese Šubēvica aicināja jauniešus apzināties, kāda ir pilsoniskās līdzdalības būtība, kā arī Saeimas un pašvaldību vēlēšanu nozīme. Sarunas gaitā tika akcentētas iespējas, kā jaunieši var politiski līdzdarboties un kāpēc ir svarīgi būt pilsoniski aktīvam.  

Savukārt Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore, žurnāliste Gunta Sloga lekcijā par mediju pratību un kritisko domāšanu jauniešiem mācīja kā atšķirt kvalitatīvu informāciju no nekvalitatīvas vai pat manipulatīvas. Klātesošie uzzināja, kā dažādās digitālajās platformās publicētās ziņas spēj ietekmēt cilvēku viedokļus, kas ir viltus ziņas, kas ir jaunie mediji un ko nozīmē tradicionālo mediju krīze.

Pateicoties projektu gaitā gūtajai pieredzei un gandarījumam, noslēguma pasākuma dalībnieki atzina, ka dalība projektu aktivitātēs atstās neizdzēšamus iespaidus un vērtīgu pieredzi, kas sekmēs ierosmes līdzīgām idejām un darbiem nākotnē.

Konkursa “Saliedēti dažādībā”  mērķis ir veicināt skolu jaunatnes tiesisko izglītošanu par pilsonības, sabiedrības integrācijas, cilvēktiesību jautājumiem, veicināt izpratni par valstī notiekošajiem demokrātijas procesiem, kā arī sekmēt jauniešu līdzdalību pilsoniskas un saliedētas sabiedrības veidošanā Latvijā.

Konkursu Rīgas skolēniem “Saliedēti dažādībā” organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi.

 

Informāciju sagatavoja:

Zinta Gugane

RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta

Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas

starptautisko projektu koordinatore

e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit