Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Projekta „Kundziņsala – vieta starp ūdeni, debesīm un zemi” jaunākās aktivitātes

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija Projekta „Kundziņsala – vieta sta...

2018. gada 1. jūnijs

Projektā „Kundziņsala – vieta starp  ūdeni, debesīm un zemi” notikušas jau vairākas labas lietas. Talkās piedalījās ne tikai Kundziņsalas apkaimes iedzīvotāji, bet arī ciemiņi no citām vietām (arī klase no Rīgas Kultūru vidusskolas kopā ar savu audzinātāju - skolotāju Elīnu), tā turpinot esošo sadarbību un veidojot jaunu.

Talkās šī gada 27. un 28. aprīlī čakli strādājām turpinot 1. talkā iesākto - grābjot lapas, cīnoties ar sūnu apaugumu nu jau Skolas pagalmā, apgriežot, zāģējot un sadalot kaltušos krūmu un koku zarus, tīrot un gatavojot vasarai sporta laukumu un citādi katram darbojoties kopām Kundziņsalu un Skolas pieguļošo teritoriju.

Īpaši prieks bija par bērnu un jauniešu iesaistīšanos un aktīvo darbību, ne tikai piedaloties sakopšanas adrbos, bet arī radošā darbnīcā, kam biedrības aktīvists Māris Kromāns bija sarūpējis putnu būrīšu sagataves un bērni kopā ar vecākiem gatavoja 6 jaunas mājiņas putniem izvietošanai Kundziņsalā.

Kā jau kārtīgā talkā pienākas arī projektā sarūpētas kopīgas nelielas uzkodas un dzērieni, bet pusdienās bija izcili garda “talkas zupa” – soļanka, ko sarūpēja kundziņsalietis Jānis Meržvinskis ar savu uzņēmumu atbalstu (logo attēlos).

Jau talkas dienās sākām sarunas par nākošo – ceļojošās izstādes veidošanas niansēm. Ne tikai klātienē, bet arī neklātienē katrs, kam bija iespēja, iesaistījās gan ar atmiņu stāstiem, gan attēliem un arī unikāliem dokumentiem, kas saglabāti mājās. Tas bija ļoti saistoši, jo te dzīvo cilvēki un viens otru pazīst jau 6-7 pat 8 paaudzēs. Klātienē tikāmies 19.maijā, kad kopīgi aktīvākie vairāk kā 10 cilvēki tikāmies Kundziņsalas 2.līnijā 18 (Paldies par viesmīlību un iespēju!!!) – mājās, kuru dzīvi skaisti aprakstīja šīs mājas iedzīvotāja Gunta Saulīte savā grāmatā “Mana Kundziņsala”. Bija sarunas un unikāli atmiņu stāstījumi, tikšanās ar tagad jau citur dzīvojošo fotogrāfu Aivaru Liepiņu, kura foto kopā ar citiem būs ceļojošā izstādē – tur plašs eksponātu klāsts: bildes no salinieku bērnības, skolas laika Kundziņsalas skolā, ar 1969.gada plūdu ainām, salas skati pirms daudziem gadiem un atsevišķā aktivitātē veidotie skati ar seno bilžu vietām šodien, vecie īpašuma dokumenti, Tā nemanot pagāja diena.

29. maijā lieliskā, saulainā pēcpusdienā bija zīmēšanas/gleznošanas pasākums un arī sarunas gan par un ap Kundziņsalu, gan par bijušo Kundziņsalas skolu, gan par salas nākotni un iespējām. Ap 20 cilvēku iesaistījās aktivitātē gan plenērā, uzzīmējot Skolu, gan pārrunās. Tika arī sniegta informācija par sanāksmi Pilsētas attīstības departamentā, Amatu ielā 4, kurā tiks izskatīti Kundziņsalas un tai piegulošās teritorijas lokālplānojuma redakcijas un tā stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma (SIVN) publiskās apspriešanas laikā saņemtie institūciju atzinumi un priekšlikum

Nākamie kopīgie projekta pasākumi Kundziņsalā – 15., 16., 17. jūnijā “Kundziņsalas ielīgošana” ar vakara/nakts kino seansu 16. vai 17. jūnijā, ko vēl jāprecizē kino autoru piedalīšanās organizācijai, kas dos filmai papildus vērtību. Aicināti visi interesenti – gan esošie, gan bijušie kundziņsalieši, gan kaimiņu apkaimes un tuvākās apkārtnes iedzīvotāji vai tālākie viesi.

    kundzinsala_pusdienas.jpg

Projektu „Kundziņsala – vieta starp ūdeni, debesīm un zemi” īsteno biedrība „Kundziņsala” laikā no 2018.gada 2.aprīļa līdz 25.jūnijam. Projektu vada Dzintra Ziemele un Indra Rubene, saziņa – 27633569 vai dzintraziemele@inbox.lv .

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Sagatavoja:

Dzintra Ziemele, projekta vadītāja

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit